Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi beiratkozáshoz kell...

Egyetemi beiratkozáshoz kell az adószám. Nekem nincs olyanom. Igényléshez milyen papírok kellenek? Mennyi idő, amíg kapok olyant?

Figyelt kérdés
Igazából fogalmam sincs az ilyen dolgokról, ne szóljatok ezért le. Nincs adókártyám. most kell igényelnem.
2011. aug. 8. 17:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Adóazonosító jel. bocsi
2011. aug. 8. 17:04
 2/9 anonim ***** válasza:
1-2 hét, adóhivatalba kell bemenni. bankszámla is kell az egyetemhez, nálunk legalábbis kell. azt is intézd, ha még nincs.
2011. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

otp junior számlám elvileg van.

bár nagyon rég nem volt már foglalkozva vele.

2011. aug. 8. 17:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Az adóazonosító jel igénylésével kapcsolatos tudnivalók



Az igazolványt a 0534-es adatlap kitöltésével lehet igényelni, mely ingyenesen beszerezhető ügyfélszolgálati irodáinkban, vagy letölthető a www.apeh.hu internetes címről.


1. Igénylés első esetben:


aláíró: személy igazolvánnyal nem rendelkező személy esetén a törvényes képviselő (pl. szülő, gyám stb.), egyéb esetben az igénylő, meghatalmazás esetén a meghatalmazott, személyi igazolvány, lakcím kártya vagy születési anyakönyvi kivonat bemutatása, külföldiek esetén: útlevél, érvényes vízum, lakcím bejelentőlap, meghatalmazott eljárása esetén a meghatalmazás. Ebben az esetben az igénylés illetékmentes.

2011. aug. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

A lányom is mostanában csináltatta. Bement a legközelebbi APEH NAV kirendeltségbe kitöltött egy nyomtatványt (ők adták) és kb. 8 munkanap múlva a megadott címre megküldték.

Személyit és lakcím kártyát kértek.

2011. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :) sokat segítettél :) mennek a zöld mancsok :) akkor holnap el is intézem ezt is
2011. aug. 8. 17:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyomtatvány


[link]


Útmutató


[link]

2011. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a kártyát nem is küldik azonnal, a számot meg tudod kérdezni. Én tavaly szeptemberben igényeltem, március 15-én még nem volt adókártyám... :)
2011. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha kérsz, adnak nyomtatványt, amit használhatsz, amíg meg nem kapod a kártyát. A szám azon rajta van, tehát igen, valóban megkapod a számot rögtön.
2011. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!