Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt törisek! Így fel lehet...

Emelt törisek! Így fel lehet készülni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben végzős leszek, és történelemből szeretnék emelt szinten érettségizni. 11.-ben nem jártam faktra, idén tervezem felvenni. A jelenlegi tudásom nem túl nagy. Szerintetek a faktos készüléssel, emellett önálló készüléssel a Száray-könyvekből hány százalékos írásbeli érettségihez vezet? (A szóbelire külön tervezek készülni tételenként, 6 osztályos gimnáziumba járok.)

2020. jún. 25. 11:31
 1/7 A kérdező kommentje:
*Szeptemberben tervezem elkezdeni a készülést, májusban érettségizni.
2020. jún. 25. 11:33
 2/7 A kérdező kommentje:
**Arra is kíváncsi vagyok, hogy az esszékre mennyire elegendő a Száray-könyvek.
2020. jún. 25. 11:36
 3/7 steven17 válasza:
100%
Az emelt szintű, szóbeli érettségire jók a Száray-féle könyvek, de csak abban az esetben ha teljes mértékben át rágod a könyveket. Emelett keress még külső forrásokat (pl: zanza) amelyek érdekes mellék történetekkel szolgálhat a különböző témakörökhöz, amivel fel pezsdítheted, ki bővítheted a szóbelidet és az írásbeli esszédet.
2020. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem menni fog, de én is ajánlanám a Zanza tv-t és/vagy az M5 videókat, valamint ezt a könyvet: [link]

És ami nagyon fontos, hogy csináld meg az előző évek feladatsorait! Ha járni fogsz faktra, a tanár biztosan fog veletek íratni esszéket is, azt is fontos jól megírni. Az OH oldalán meg figyeld a követelményeket, ha esetleg változnának.

Sok sikert!

2020. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elnézést, előző vagyok, a könyvből a középszintűt linkeltem be. :D

Szóval ez lenne az: [link]

2020. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fel lehet készülni. Én idén érettségiztem töriből emelt szinten és magamtól rágtam át mindent az internetes videók segítségével (zanzatv, videótanár). 83% lett az eredményem.
2020. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom én is a Mátyus Gyöngyi könyvet, ha azt elolvasod, akkor menni fog. OH-n az összes emeltet érdemes megcsinálni és az alapján az esszéket is megírni, majd ellenőrizd vissza a megoldó alapján. Nekem nagyon sokat segített, ez vezetett rá a komplex összehasonlítóra. Sok évfolyamtársam a komplexen bukott, érdemes ráfeküdni. Amúgy nem feltétlenül elég a Száray. Tavaly pl. Kína volt és az 1 bekezdés a Száray könyvben, de ha hozzáveszed a Mátyust és becsületesen átolvasod, akkor lehet jó eredményed. Én ezekkel értem el 92%-ot, én is 11.től voltam faktos.

A szóbeliről nem tudok véleményt mondani(hello 2020 érettségi), oda Farkas Judit könyve nagyon jó, nekem írásbeliben is segített.

Ha még érdekel valami, írj nyugudtan:)

Sok sikert neked!

2020. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!