Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt törisek! Mihez kezdtek...

Emelt törisek! Mihez kezdtek majd, ha olyan tételt húztok szóbelin, amit nem tudtok?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, pánikolós, leblokkolós vagyok. Van pár téma, amit ha kihúzok, nekem annyi, mert egyszerűen nem.fekszik, nem látom át (pl mai demokrácia, politikai, társadalomismereti tételek). Fogalmam sincs, mit csinálok, ha ilyen tételt húzok...

2019. jún. 7. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor szopó van...Nekem is volt ilyen, de szerencsére kihuztam Kadart es max pontom lett :D Próbálj meg vazlatot irni azokbol amik nem mennek, szerintem igy jegyzed meg a leggyorsabban. Allamvizsga teteleim kozott is voltak olyanok amiket egyszeruen nem tudtam megjegyezném,kiirtam es parszor atfutottam aztán egyből ment.
2019. jún. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Így lesz, méghozzá előtte való napon. Most átnéztem, aztán majd vázlatolok. Egyszerűen nem megy a fejembe . :D Reménykedem a legjobbakban...
2019. jún. 7. 11:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugi ha mar emeltre mentél gondolom az azt jelenti hogy valamilyen mértékben értesz a történelemhez. Lesznek források térképek a tételen es azt is odaírják mire kell kitérned. Azokból hidd el hogy annyit összetudsz rakni amennyi kell főleg hogy neked is van atlaszod amit használhatsz. Amit megtanultam hogyha az ember nem is annyira felkészült én sem kedvenc témát húztam törin határozottnak kell lenni. Az jó pontokat ér így lett egy rosszabb témából 48/50 pontom szóval nem esélytelen. Meg nagyban függ a biztosoktól is nyugi menni fog. Sok sikert :)
2019. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sírok.

Komolyra fordítva kiírok mindent amit tudok az atlaszból valamint a forrásból, plusz egy nagyon pici ismeretem mindenhez van amúgy is. Ezt csináltam a komplex esszében és 22-ből 17,5 pontom lett. :D

2019. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még a mai demokráciához annyit, hogy az a legegyszerűbb, tényleg ne gondold túl. Listás+egyéni szavazat, titkos, egyenlő szavazás, 4 évente, önkormányzti 5 évente stb. ezek a nagyon alap dolgok kellenek. :) Én is sokszor abba a hibába esek, hogy túlbonyolítok mindent.
2019. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem mondanám, hogy értek a törihez, csak épp kell egy emelt a továbbtanuláshoz, és ez könnyebbnek tűnt, mint az angol.


Igen, az én bajom is a túlbonyolítás, a pánikolás, no meg az önbizalomhiány. Jó kis csomag, mit ne mondjak. :D


Mostmár úgy vagyok vele, hogy ha sz*r témát is húzok, valamennyit csak összekaparok.

2019. jún. 7. 15:16
 7/9 anonim ***** válasza:

nyugi, én is rosszat húztam, de nagyon sokat segítettek a források, meg szerencsére az atlasz is.

sok sikert, és ne pánikolj! :)

2019. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Mit húztál?
2019. jún. 9. 08:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Magyar-török küzdelmek 15-17. század :)
2019. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!