Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom elfogadni, hogy...

Nem tudom elfogadni, hogy négyest kaptam, hiába kiváló a kreditindexem. Ezt hogyan tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés

Kiértékelték ma az utolsó tantárgyam beadandóját is, négyest kaptam, mert nem követtem a formai követelményeket, ez teljesen jogos. Nagyon nehezen tudom viszont elfogadni,hogy emiatt nem lett színötös a leckekönyvem, ez az egy négyesem van. Tudom,hogy ez már nem normális teljesítményhajszolás,mert így is nagyon jó az eredményem (így 4,94 az átlagom 7.06-os korrigált kreditindexszel), de iszonyú rosszul érzem magam, hogy nem tudtam egy ilyen apróság miatt csak ötösöket szerezni.


Gimnázium óta küzdök ezzel a problémával, versenyistálló jellegű kéttannyelvűben végeztem, ez már a második évem az egyetemen. Hogy tudnék megküzdeni ezzel? Pszichológushoz forduljak? Aki esetleg hasonló helyzetben van, vagy volt, tud rá javasolni valamilyen hatékony technikát?


Hálásan köszönöm a segítségeteket!



2020. jún. 25. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Jó dolog a maximalizmus, de őszintén szólva rajtad kívül az égvilágon senkit nem érdekel, hogy a Neptunban 4,94-et vagy 5,00-át ír. Én is ideges szoktam lenni, ha éppen hogy, de nincs meg valami, de másfelől meg örülök, hogy túl vagyok rajta. Vége a félévnek és lehet nem egyetemmel, de mással foglalkozni. Szerintem egy jó elfoglaltság, amiben kiélheted a maximalizmusodat, gyorsan elfeledtetné azt az esztétikai pacafoltot a Neptun "tanulmányi átlagok" füle alatt.
2020. jún. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves kettes válaszoló, természetesen tudom is, enélkül értelmetlen lenne az ötös szintű tudásra hajtani. A csak a jegyet hajszolókat, akiket egyáltaláncnem zavar, elsajátították-e vagy sem, úgyis beárazza a munkaerőpiac, mert ott nem csak a papírt kell lobogtatni, a tudás kell. Na, ott valóban elismerem, hogy mindegy a jegy. Engem pont ez zavar,hogy ebbe a tárgyba is rengeteg energiát tettem, és végül nem a tudásom hiányossága miatt kaptam rosszabb jegyet, csak mert figyelmetlenségből léptem túl a keretet.


Az első válaszolónak köszönöm a hasznos választ.

2020. jún. 25. 23:51
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Következő félévben felveszed újra és megcsinálod ötösre.
2020. jún. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
Ha ennyire zavar, nem tudnád újra felvenni a vizsgakurzust? Vagy ez megajánlott jegy?
2020. jún. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlanám a pszichologust mert csak a saját életedet keserited meg ezzel de rendesen
2020. jún. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan inkább annak örülj hogy nem buktál az meg hogy négyes, valaki csak álmodik róla az egyetemen a krediteket meg amúgy is megkapod ha nem buksz meg az összeset (legalábis nálunk az összes kreditet megkapod attól hogy épcsak átmentél vagy ötös lettél).
2020. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Fordulj magadhoz. Egy maximalista nem adna be úgy semmit, hogy a legkönnyebben teljesíthető feltételnek, a formai követelményeknek nem tesz eleget.
2020. jún. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt, a pszichológus sokat segített.
2021. okt. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!