Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanítóképzésben (hányad...

Tanítóképzésben (hányad évtől) van reális esély arra, hogy diploma megszerzése előtt tanítóként elhelyezkedjen az ember?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy régen ez lehetséges volt. Elvileg most nem az, de ugye a pedagógushiány nagyon nagy.


Ha lehet, érintetek válaszára vagyok leginkább kíváncsi, nem pedig arra, hogy valakinek a szomszédjának az unokaöccse hallott már ilyenről.



2020. jún. 29. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó évesnél láttam rá példát, de csak ismerősöm volt, bocs, hogy nem én. 6-10 hónappal diploma előtt helyezkedett el. De ehhez mázli is kell, pont nagyon kellett és ott volt, jókor jó helyen.
2020. jún. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is olyan ismerőseim vannak, akik maximum utolsó évben vagy az utolsó félévben a 8 hetes gyakorlat után kezdtek dolgozni. Nekem még most sincs munkám, pedig most államvizsgáztam és lehet, hogy nem is tudok elhelyezkedni már az idén. Sok mindentől függ ez, Pesten egy rakás munkát hirdetnek tanítóknak, de ahol én lakom, ott szinte semmi. A helyzet az, hogy a pedagógushiányt a tankerületek úgy próbálják megoldani, hogy szétosztják óraadók között a fennmaradó időt és inkább kifizetik a túlórát - már egy részét, mert ugye mindet nem. Így jobban megéri nekik. Mindenesetre járj nyitott szemmel/füllel, hátha akad valami lehetőség, utolsó évben már fel tudnak venni.

Ja és pl Kecskeméten duális partnerképzés is van, tehát az egyetem mellett lehet dolgozni is heti két napot, kapnak fizetést is. Ez már az elsőévesekre is vonatkozik, bár én ezzel annyira nem értek egyet...

2020. jún. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A suli melletti pár napos munka nem játszik, levelezőn végzem. Igazából csak számolgatnék, mikor lehet legkorábban váltani.


Az utolsó félévet kb belekalkuláltam már én is. A 8 hetes gyakorlat helyét ha jól, körültekintően sikerül megválasztani, azt gondolom, akkor maradhat, visszavárják az embert.

2020. jún. 29. 10:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőségük, igen :). Nekem is így tűnt, lesz helyem, csak aztán valaki visszajött gyesről egy évvel korábban mint azt előzőleg mondta és úszott a dolog. Maximálisan meg voltak velem elégedve, jövőre várnak is, mert páran nyugdíjba vonulnak. Hogy addig mi lesz, nem tudom.

A mi évfolyamunkon 3-4 ember már biztosan dolgozott az utolsó évében tanítóként.

2020. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Vidéken, egy Heves-megyei kis faluban van olyan ismerősöm aki az első év elvégzése után felvettek egy általános iskolába tanítónőnek.

Budapesten szerintem nincs esély ilyenre.

2020. jún. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hivatalosan csak ped.asszisztensként dolgozhatsz diploma nélkül. ha tanítóként dolgozik vki, akkor is csak le van papírozva.
2020. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én anglisztika alapszakos vagyok és a szakos csoportba csomószor kapunk ajánlatokat, illetve a tanszéken is ki vannak tűzdelve a faliújságra a hirdetések, amikben még tanuló (sokszor nem is kizárólag tanár szakos, hanem akár nyelvszakos hallgatókat és nem szoktak külön kitételeket írni) hallgatókat keresnek általános és középiskolák. Az egy másik dolog, hogy ki képes ténylegesen ellátni a munkát szakmai tekintetben, illetve az egyetem mellett jut-e rá ideje... viszont a lehetőség adott. Tudom, hogy a tanár és tanító szak nem egy és ugyanaz, csak azért írom, hogy ha ilyen van, akkor nem tartom kizártnak, hogy hasonlóképpen tanítókat is keresnek.
2020. jún. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Ped.asszisztensként? Mint hallgató? Ahhoz is megfelelő végzettség kellene. Vagy azt kvázi kiváltja a hallgatói státusz?


#7 Köszi. Biztató.

2020. jún. 30. 10:43
 9/9 A kérdező kommentje:
Most, hogy már lassan diploma sem kell, újra érdekelne, ki hogy gondolja.
2020. szept. 14. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!