Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen egy csoporton/osztál...

Egyetemen egy csoporton/osztályon belül lehet-e azonos összegű ösztöndíjat kapni?

Figyelt kérdés
egyetem, Debrecen, tanulmányi ösztöndíj

#Debreceni Egyetem #tanulmányi ösztindij #azonos összeg
2020. jún. 29. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Miert ne lehetne? Nem is ertem a kerdest.
2020. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Egyetemen évfolyam van. Vannak szakok, pl. orvosi, ahol kötelező jelleggel beosztanak egy csoportba és minden gyakorlaton ugyanazokkal az emberekkel vagy az első 2 évben, de itt kimerül a "csoport" fogalma, a legtöbb szakon meg ez sincs. Osztály sincs.

Évfolyam van. Egy évfolyamon átlag 150 ember van.

Az igaz, hogy a tanulmányi ösztöndíjat a felső (nem tudom, hány, mondjuk) 30% kapja, de ezen belül különböző sávok vannak. Az egy sávba kerülők azonos ösztöndíjat kapnak.

2020. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Igen. Erre vannak az ösztöndíjsávok. Úgy kell elképzelni, hogy az összes tanulót felosztják az ösztöndíjindex alapján két csoportra, az egyik kap ösztöndíjat, a másik rész nem. Amelyik csoport kap, azon belül sávokat hoznak létre, ahol a legalacsonyabb sávba esők kapnak 8000 ftot, a legmagasabb sáv pedig ennek legalább háromszorosát, a többiek pedig eközött oszlanak meg, 4-5 kategóriában
2020. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Debrecenben a legjobb 35% kap ösztöndíjat sávosan. 10-10-10-5%, értelemszerűen az 5% a kitűnő. Az alsó sáv 13.000 Ft-ot kap, aztán 19, 28, majd 38.000 Ft a kitűnő.
2020. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell kitűnőnek lenni egyébként ahhoz, hogy a legmagasabb ösztöndíjat kapd. Mármint, olyan ez, mint a felvételi ponthúzás: ez is a résztvevők teljesítményétől függ. Vagyis minden relatív. Ha szorgos évfolyamtársakkal vagy megáldva, akkor annál többet kell neked is teperni, hogy benne legyél a legjobba, de ha sok a lébecoló az ėvfolyamon, akkor kis erőfeszítéssel is csúcson lehetsz. Nyílván általánosságban igaz, hogy nehezebb szakokon (orvos, jog, mérnök stb) a 3-4- es átlag is jó (és akár max ösztöndíj is jár érte), míg a könnyebb vagy átlagos nehézségű szakokon azért kell egy 4-4,5-ös átlag.
2020. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván. De az 5% nagyon kevés, nálunk, hiába mérnöki szak, van, hogy a felső kategóriába a színötössel sem tudsz bekerülni, mert több a kitűnő és olyankor más szempontokat is néznek és az alapján rangsorolnak. Én legutóbb a 4,5-ös átlagommal éppen hogy csak bekerültem a 35%-ba. De egyébként mindig kiírják a szakátlagot, lehet látni, melyik szemeszterbe mennyi kellett ahhoz, hogy labdába rúgj a különböző szakokon.
2020. júl. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!