Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri elvégezni a vegyész...

Megéri elvégezni a vegyész MSc képzést?

Figyelt kérdés

Az elvégzése után milyen munkalehetőségekre számíthatok, milyen fizetéssel?


Jövőre fogom elvégezni a kémia alapszakot, de nem tudom, hogy érdemes-e folytatnom a kémia tanulását még magasabb szinten, és ezügyben vagyok kíváncsi a véleményetekre.



2020. jún. 30. 01:07
A kérdező szavazást indított:
Igen, megéri továbbtanulni, mert BSc diplomával nem tudsz rendesen elhelyezkedni.
Időpocsékolás ebbe energiát belefektetni, válts olyan szakra ami jobban megéri (pl. Informatika)
Nem szükséges a BSc-nél magasabb szint elérése, így is könnyen el tudsz helyezkedni
Próbálj BSc diplomával munkát keresni, ha nem megy, tanulj tovább
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Nincs olyan lehetőség, hogy próbálj meg elhelyezkedni és mellette levelezőn tanulsz tovább. Arra voksolnék.
2020. jún. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Nem láttad a TOTÁL SZÍVÁS című filmet?
2020. jún. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben vagyok. Sok ismerősöm agrárra ment tovább kémia BSc elvégzése után, mert besokkaltak a kémiától.
2020. jún. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, mindenkit felszavaztam! :)
2020. júl. 2. 15:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tudás szempontjából az vegyész MSc már sokat nem tesz hozzá a kémia BSc-hez képest. Nálunk (ELTE) főleg tárgykiegészítések vannak, illetve el tudsz mélyedni jobban abban, ami téged érdekel, erre vannak a specializációk. Munkavállalás szempontjából viszont sokaktól hallottam, hogy kémia BSc-vel sajnos csak technikusi pozícióba tudnak felvenni (már ha oda nem tartanak túlképzettnek). Én is főleg emiatt mentem mesterképzésre.
2020. dec. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, én is pont ezeket hallottam vissza másoktól. Bevallom, részben azért is ódzkodok az MSc-től, mert egyhelyben topogásnak érzem azt hogy újra át kell rágni magamat az alapokon. És még választásunk sincs ha valamirevaló állást szeretnénk utána, nem csoda hogy ennyire sokan választják a vegyész MSc-t a BSc után.
2020. dec. 23. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!