Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Le szeretnék kresszből vizsgáz...

Le szeretnék kresszből vizsgázni és motort akarok,de nem tudom mi lenne hozzám való?

Figyelt kérdés
18 év felett hány köbcentis motorra lehet lerakni a jogsit,ha előtte semmire sem volt? mindenki mást mond és az igényeim kicsit komplexek is.

2020. jún. 30. 16:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A2 kategóriára pályázhatsz. Ezzel 400 köbcentiig vezethetsz, illetve 25 kilowattig.
2020. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A2 kategória az bátmekkora köbcenti, max 35kw és 0.2kw/kg
2020. jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
bármekkora köbcenti, max 35kw és 0.2kw/kg. Tehát van olyan motor,ami nem termel semmit annak ellenére,hogy akkora,mint a ház? Azaz 35kw-ot termel egy kisebb meg egy 3x akkora is,mindkettőt vezethetem. Szerintem félreértem :D Mindenki mást mond,hogy mekkorát vezethetek,van aki szerint már 600-asat is.
2020. jún. 30. 17:07
 4/17 anonim ***** válasza:

Amit az első ír, már rég nem aktuális. A jelenlegi szabályozás szerint 18 évesen legfeljebb A2-es jogsit csinálhatsz, amivel olyan motort vezethetsz, ami maximum 35 kW teljestmény leadására képes (kb 48 LE), illetve maximum 0,2 kW/kg önsúlyú. Azaz például 35 kW-os motort is csak akkor vezethetsz, ha legalább 175 kg. Ha találsz egyet, ami mondjuk 35 kW, de csak 170 kg, elvileg nem vezetheted, de az számít amúgy, ami forgalmiban van ("Q" mezőnél).


Nekem is A2-es jogsim volt, második motorom egy 650 köbcentis túraenduro volt (Suzuki XF650), pont 35 kW-tal és 192 kg-mal.

2020. jún. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Azaz 35kw-ot termel egy kisebb meg egy 3x akkora is,mindkettőt vezethetem. Szerintem félreértem :D Mindenki mást mond,hogy mekkorát vezethetek,van aki szerint már 600-asat is."

igen mind kettőt vezetheted vannak 300 köbcentis kihegyezett 35kw-os és 6-700 köbcentis 35kw-os motorok is, a nyomaték jóval nagyobb a nagy köbcentibe de erre nincs semmi szabályzás

az meg hogy mindenki mást mond azért van mert sokan nem néznek utánna csak okoskodnak, nem értettél félre semmit

ilyen köbcenti kikötés a tanuló motor esetében van amivel rutinon/forgalomban vezetni fogsz tanfolyam alatt viszont ezeket nem ismerem de az oktató tudja mit kell alád rakni

2020. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
4es. Nekem mit ajánlasz? Az oktatásra nekem kell vinni motort...nemde? Vagy ezzel is megetettek vagy csak regen volt igy?
2020. jún. 30. 22:45
 7/17 anonim ***** válasza:

nem 4-es vagyok de azért válaszolok

van lehetőség saját motort vinni ha megfelel a feltételeknek, de az iskolának van minden kategóriára motorja általában 2 vagy 3

2020. jún. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem neked kell vinni motort :) Vihetsz persze, ha megfelel a jogosítványhoz szükséges oktatómotor feltételeinek és akkor picit olcsóbb az óradíj.


Feltételek ilyen motorhoz:

"A2 kategóriába sorolható, oldalkocsi nélküli kétkerekű motorkerékpár legalább 395 cm3-vel és legalább 20kW motorteljesítménnyel, de max 35 kW ill. max 0,2 kW/kg-ig!"


Azaz ha ilyen motorod van, akkor saját motorral is vizsgázhatsz.


Régen sem kellett saját motort vinni, vagy hát az utóbbi 20 évben tuti nem.


Fogsz kapni egy kategóriának megfelelő motort (nekem pl Yamaha XJ400 volt), amivel gyakorolsz meg vizsgázol.

2020. jún. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
(4es voltam)
2020. jún. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül miután megvan a vizsga ígyis-úgyis vennem kell egyet mert enélkül lehet élni,csak nem érdemes. Na szóval milliárdos még nem vagyok,de max teljesitményre pályázok,amekkora lehet,akkora legyen. Tehát legyen meg az a 48 lóerő akkor. Nem tudom milyet érdemes venni,milyen oldalakon,hol keresgéljek? A külsőre is nagyon adok,vannak olyan motorok,amiknek már a külsejük miatt nem tetszenek,függetlenül attól,hogy azon kívül milyenek. [link]

Mondjuk ez tok jo ha nem lenne rajta olyan csomagtartó amibe egy ember is elférne. Bár nem engedi meg még a pénztárcám.

2020. jún. 30. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!