Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Le szeretnék kresszből vizsgáz...

Le szeretnék kresszből vizsgázni és motort akarok,de nem tudom mi lenne hozzám való?

Figyelt kérdés
18 év felett hány köbcentis motorra lehet lerakni a jogsit,ha előtte semmire sem volt? mindenki mást mond és az igényeim kicsit komplexek is.

2020. jún. 30. 16:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ácsi, lassíts :D


Egyrészt a hátsó dobozt 10 perc alatt le lehet szerelni platnistul, konzolostul, másrészt ha 0 tapasztalatod van, akkor bőven elég egy kisebb, gyengébb motor is. 20 kW-nál, 30 Nm-nél erősebb motor kezdőnek, 1 főhöz egyrészt feleslegesen sok, másrészt feleslegesen kockázatos, en bloc felesleges (véleményem szerint). Nekem második motorom volt, 5000 km-t egy 125-össel mentem 1 év alatt, közben 2-szer voltam vezetéstechnikai tréningen, de az XF650-essel hazafele 2-szer estem el majdnem. Miközben amúgy B-s jogsim is volt és rengeteg motoros elméletet tanultam videókból. Az 52 Nm is meglepett egyszer, meg a 192 kg is.

A 125-ös meg túl gyenge volt amúgy, azt sem feltétlenül tartom jó kezdőmotornak mindenki számára. Szerintem egy 250-es az ideális arany középút.

2020. júl. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
50est azert nem akarok,mert nem akarok elmenni Pestre úgy,hogy mindjárt elfüstöl a motor,mert 40-el megyünk és nem a megszokott szuttyogo 10-el.
2020. júl. 1. 07:04
 13/17 anonim ***** válasza:
Értelek persze, nem is mondtam, hogy 50-essel kéne kezdeni, 250-est írtam. Azért van néhány fokozat 50-es meg 35 kW között.
2020. júl. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
És mit ajánlasz,hol keresgéljek,ha a pénztárcám nincs az egekbe, de valami elfogadhatót akarok. Jó nyilván egy minierőmű nem lesz,de valami oldal ahol tudok keresgélni valami elfogadhatóbb magyar áron? Ha nem 1 millio az nem lenne gond,ugysem volt meg sose motorom.
2020. júl. 1. 07:49
 15/17 anonim ***** válasza:

Csináltam neked egy részletes szűrést:

[link]


Esetleg még a Kawasaki:

[link]


Én itt keresgélnék kezdőként, ha nem vetne fel a pénz, és maradnék ennél a 4 márkánál. Esetleg Aprilia még. Nyilván hasznos volna, ha tudnám, mi a cél, milyen típusú motor volna praktikus a számodra. Utassal mennél, anélkül, szeretnél-e túrázni, vagy csak rövideket ingázni, ilyesmi.

2020. júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Tudunk róla privibe dumálni vagy valahol hívásba? Én vállalom magam,ezzel nincs gond. Igazából vannak elképzeléseim is. Csak egy ilyen kérdés igényel egy kis időt. Érted.
2020. júl. 1. 08:39
 17/17 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan írj itt privátot, szoktam válaszolni :)
2020. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!