Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnéd, ha ősztől maradna...

Szeretnéd, ha ősztől maradna az online oktatás?

Figyelt kérdés
Válaszolhat bárki, alsó, felső évesek, egyetemisták, szülők, tanárok, kívülállók! Az oktatás módja nem ezen a szavazáson fog múlni, de megtudhatjuk így legalább, hogy hányan szeretik és hányan nem.

2020. júl. 8. 01:00
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
85 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha ismét felüti a virus a fejét akkor célszerűbb ennél maradni csak a probléma az, hogy az online oktatás kb fele olyan hatékony mint az élő
2020. júl. 8. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, nagyon szeretném. Rohadt sok időm elmegy utazgatással, ülök én bármennyit a gép előtt, ha kell (egyetemista vagyok), csak ne kelljen ingáznom.
2020. júl. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Nekem szerencsére vége az iskolának(okj-t befejeztem, az egyetem meg nem biztos hogy összejön),de húgom 6-as lesz. Ötödik év végén új dolgokat vettek, amit nehéz elmagyarzni úgy, hogy nem tanári végzettségem van, nem tudok módszereket, hogy jobban megértse a dolgokat.


Szóval bizonyos tantárgyak miatt örülnék, ha suliba kellene menniük. Legalábbis pár órára, amíg elmagyarázzák nekik.

Gondolok matekra, infóra, angolra. Meg a nagyobbaknak fizika, kémia stb...


Meg eléggé idegesítő, hogy egy tantárgyra minimum 3 képet el kell küldeni Google tanterembe, amit órákig tölt,és a tárhelyem a saját feladataim mellett az ő feladataival is teli volt. Így júniusra kb 400-450 kép volt a "kukában" 😅


Nyilván egyetemen, ahol elég ha gépen bepötyögik a dolgokat,meg azt hallottam, hogy a legtöbb oktató csak levetíti az anyagot megtartanám az online oktatást, meg akkor koleszt és egyéb ktg-eket nem kellene fizetni és tudnának menni dolgozni, saját pénzért. A vizsgákat viszont élőben csináltatnám. Egyik barátnőmnek(szintén Google tanterem) vagy nem érkezett meg időben a vizsga, vagy a tanára elfelejtette neki küldeni a viszgát💁‍♀️

2020. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Hiányolom a kolit, sokkal jobban szerettem előadásokra bejárni és bár könnyebb volt teljesíteni így a tárgyakat, egyáltalán nem volt igazságos. Olyan emberek kaptak nagyobb jegyet nálam bizonyos tárgyakból, amiből semmit nem tudtak, csak egy okos barátjuk megoldotta helyettük.


Nagyon várom már az őszi félévet. Nyárra nem találtam szakmán belül munkát, mert minden cégnek megvan most a maga baja, nem hogy még diákot fogadjanak. Itt ülök lassan egy fél éve a szülőknél és már nagyon elegem van az egészből.

2020. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
A tanulás része miatt nem bánnam, ha maradna, mert nagyon élveztem az online oktatást. Viszont nagyon hiányzik az egyetem légköre, a nyüzsgő város, stb. Szóval szeretném is, meg nem is.
2020. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha többet mégegyszer. Nekem is hiányzik az egyetem, a kolesz, Pest, a normális előadások, edzések. Most ezt a pár hónapot ki lehett bírni, de már elegem van abból, hogy itthon kell ülni a szüleimnél és nagyjából senkivel nem lehet találkozni.
2020. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is nagyon hiányzik a koli, az egyetem, minden. Ezzel együtt viszont már belátom, hogy miért kellett a márciusi bezárás (ami akkor nagyon zokon esett egyébként, elhinni nem akartam, hogy ilyen van és azt hittem, hogy pár hét lesz az egész :D). Mivel a veszély nem múlt el, az egyetemisták meg az ország minden feléről jönnek, lehet, hogy nem lenne jó ötlet pl. a többszáz fős előadásokat személyesen megtartani, plusz ugye szerintem nagyobb mászkálás lenne az országban, sokkal jobban szétteríthetnék a vírust pl. a fővárosból vidékre utazással. Ráadasul az egyetemek, kolik könnyen gócponttá válhatnak. Azt gondolom, hogy a maszkviselést nem tudnák eredményesen kötelezővé tenni (ki ellenőrizné?), a személyes térnek eleve lőttek, ha amúgy is heringparti van; a külföldi hallgatókat meg nem lenne szerencsés most visszahívni. Egyébként is gondolom, vannak olyanok, akik itt tanulnak, de épp olyan országban laknak, ahol pont nagy lesz a járvány szeptemberben, és ők nem tudnak majd belépni az országba.


Jó lenne elkezdeni, de szerintem a kockáztatás sem jó. Nekem idősebb szüleim vannak, véletlenül sem szeretném hazahurcolni.

2020. júl. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
olyannyira igen, hogyha nem marad az online tanítás, otthagyom az iskolát
2020. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. aug. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!