Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vezetésnél hogyan lehet autót...

Vezetésnél hogyan lehet autót cserélni? Oktatót nem, csak autót

Figyelt kérdés

Egy nagyon nagyon régi dacia-val vezetek, ez már a 2. órám. háát megvan róla a véleményem. Tragacs az egész. olyan miniatűr, hogy félek benne utazni, féltem a testi épségem. A pedálok olyan közel vannak egymáshoz, hogy kb egy 8 éves tudná csak kezelni. A kuplung a fék és a gáz lötyög. A gáznak kb 2cm az egész útja. tehát 1cm-t benyomva félgázon pörög a motor. a kuplungon semmit nem érezni. felengedés előtt gyorsabban megy az autó, mint teljes felengedés után.


Amúgy egy suzuki vitarát ígért az autósiskola. Hát a nagy lókukit a popsitokba.


Borzalmas az az autó. 1999-es évjárat. szarrá van már menve magyarul. mivel ezzel egész nap mennek 1.2m km van benne. Szóltam az oktatónak, hogy szeretnék más autót, de azt mondja, hogy csak ez van. Hát kösz. de ez életveszélyes. Ez az ilyen 500 ezres használtautó kategória.


Mondom, a pedálok olyan közel vannak egymáshoz, hogy egy lábban lenyomom a kuplungot és a féket. egy normális autóban (pl renault megane) rendesen vannak a pedálok. Ez nem forma 1, hogy 1mm-es legyenek egymástól!!


A váltó? nem marad 3-masban. Csak hátraesik, aztán egy fékezésnél visszaáll üresbe.


2020. júl. 10. 20:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mondtam neki, hogy akkor hozok saját autót. de azt meg nem lehet.
2020. júl. 10. 20:29
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kénytelen leszel oktatöt cserélni, az az ő autója. Viszont az iskolában reklamálhatsz, hogy nem erről volt szó.
2020. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Saját meg azért nem lehet, mert az oktatónál is kell pedálnak lenni. Gondolom nem alakítattnád át.
2020. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatóhoz tartozik az autó, együtt válthatók csak.

A Vitára kiváló autó, imádni fogod vezetni.

2020. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt nem lehet életveszélyes, mert szigorú szabályoknak kell megfelelniük az oktató autóknak. Sajátot nyilván nem vihetsz, mert az jobb oldalon nincs pedál az oktatónak.

Második óra után nem vagy nagy szaki, nem is tudod rendesen kezelni az autót, szerintem inkább legyél kicsit türelemmel, amíg rendesen megtanulod kezelni.

2020. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5. nagy szaki vagyok, 26 évesen. mivel autószerelő vagyok :D

csak most tudtam elkezdeni a jogsit.


jó, nem életveszélyes, de akkor sem egy életbiztosítás úgy vezetni, hogy szinte egyben van két pedál.

2020. júl. 10. 20:34
 7/12 A kérdező kommentje:

autószerelőként mindig kell menni tesztkört. arra van speckó jogsim. Meghatározott útvonallal, kresz vizsgával. Autót vezetni tudok!

Rutinpályán nem is voltam. ilyen helyzetben nem is kell. kamionosoknak sem kell, ha áttérnek b-re. vagy fordítva

2020. júl. 10. 20:36
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Én biztos nem vinném az autóm olyan autószerelőhöz, akinek még jogsija sincs, annyira abszurd. De olyanhoz se, aki egy suzukit istenít, pláne egy vitarát
2020. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
neked mégis mi bajod? egy szóval sem istenítettem :( csak megjegyeztem ,hogy egy 2019-es évjárat 20e km-rel mégis más, mint egy 99-es évjárat 1.2 millió km-rel. Te sem akarnál olyan biciklin ülni aminek a hátsó kereke félbe van hajolva. vagy a kormánya lötyög előre hátra.
2020. júl. 10. 21:49
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
vagy 3x írtad le milyen jó a vitara. Ilyet egy autókhoz értő szakember nem mond. Sőt, semmilyen suzukira nem mond ilyet
2020. júl. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!