Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem tudok egyetemre...

Tényleg nem tudok egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Egyetemre szerettem volna menni, de sajnos nincs meg 280 pontom, így ajánlották a felsőoktatási szakképzést ahova 240 pont kellett eddig, örültem is mert arra elég lett a pontom, viszont most láttam hogy ezt az érettségi eredményből kell elérni így pedig nincs csak 220 pontom sajnos ez igaz? Mivel okj-t végeztem így lett volna meg a 240! Mennyire van esély hogy leviszik a ponthatárt?
2020. júl. 13. 21:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hamarabb végzek el mégegy okj-t mint hogy újra érettségizzek ah az nem jó élmény volt! Vagy az emelt érettségim meg csinálom max úgy hogy kapjak rá pontot

Mert van emeltem csak pár ponton múlt hogy kapjak többletpontot!

2020. júl. 13. 22:38
 12/16 anonim ***** válasza:
69%

Feltettél egy kérdést, ami konkrétan egy tényhelyzet, és a válasz erre ennyi; NEM MEHETSZ EGYETEMRE, MERT NEM ÉRED EL A JOGSZABÁLYI MINIMUMOT.

Ehhez képest pozitív válaszokat vársz, oké😂

Sz.r volt a suli, meg a tanárok? Egyetemen sem jobb a helyzet, konkrétan ebben a szemeszterben a 60 főre hirdetett vizsgán 58 bukás született, és mindenkire nem mondható az, hogy nem tanult. Ez van, rossz tanárok, és rossz tanítás mindenhol van. Oké, nem minden vizsga húzós, de egy szigorlat, egy specializáció beugró meg tudja nyomni a vizsgaidőszakot, lazán kibukhatsz. A jogszabályi minimum nem véletlen lett kitalálva. Lehet ezen hisztizni, vagy változtathatsz is rajta, te döntesz. Ilyen hozzáállással majd az egyetemen is csak a hiszti megy...

2020. júl. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
Ha elvégzel egy olyan OKJ-t ami a választott szakodon plusz pontot ér a felvételinél és csinálsz egy nyelvvizsgát, akkor lehet több pontod.
2020. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%
"és leszartam az egészet" - itt a lényeg! Nem kell a tanárokkal takarózni! (Persze, tényleg sok rossz tanár van - de az érettségi r*hejesen könnyű) 220 pont iszonyú kevés. 12-es leírta: ennyi a jogszabályi minimum. Ha nem javítasz az érettségi eredményeiden, a fejed tetejére is állhatsz, és az összes választ leszólhatod, akkor sem fognak sehova sem felvenni!
2020. júl. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem ezt a sok lepontozást.

Ha nem éred el a minimum pontot, akkor sajnos nem tudsz menni felsőoktatási szakképzésre sem. Bár szerintem ha (példát mondok) ápolói OKJ-d van és ápolónak tanulnál a főiskolán, akkor oda beszámít az OKJ. De a felvi ezt úgy számolja, ahogy neked a legideálisabb.

Én nem mondom hogy ne menj továbbtanulni, elsőre nekem sem lett meg a felvételihez szükséges pontom, (mondjuk nem az előzeteshez, hanem a véglegeshez) újraérettségiztem, és így már harmadéves vagyok. Az első 2 évben SEMMI nem volt aminek köze lett volna a jövőbeli szakmámhoz, baromira nem érdekelt egyik tárgyam sem, nem értem miért él még annyira a köztudatban, hogy csak azt tanulod az egyetemen, ami érdekel. Nem.

Szóval most úgysem tudsz mit csinálni, a feneked a földhöz verheted, akkor sem lesz több pontod. Ha tovább szeretnél tanulni, érettségizz újra, legalább abból a 2 tárgyból, ami felvételi követelmény.

2020. júl. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Most vagy ránk hallgatsz, akik belelátnak, vagy hitegeted magad és kibuksz, így eltoltál egy évet az életedből. Sajnálom, de nem fog sikerülni így
2020. júl. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!