Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen milyen nehéz államil...

Egyetemen milyen nehéz államilag finanszírozott képzésen maradni?

Figyelt kérdés

Átlagos gimnáziumi képességekkel rendelkező tanulónak, pl. olyasvalakinek aki 3-as volt mindenből, max nyelvekből 4-es. Érettségi pedig átlagban 4-es mindenből.

3,5 a teljesítendő ehhez a leendő egyetemen. (ennyit tudok)


Szerintetek ilyen képességekkel teljesíthető?



2020. júl. 15. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ milyen szakról van szó.
2020. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindegyik érdekelne, de egy nyelvszakról van szó egyébként.
2020. júl. 15. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából attól is függ, mi miatt voltál szinte mindenből csak közepes.

Ha mindent beleadtál, és ez csak ennyire elég, akkor egyetemen se számíts jobbra, sőt...

De ha csak lustaságból, akkor ha összekapod magad, teljesíthető.

2020. júl. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ez a tudás az volt gimiben, amit órákon megjegyeztem. Nem igazán mondanám, hogy tanultam, de azért néha-néha előfordult :D

Szóval igen, lustaságból.

2020. júl. 15. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem mondom hogy könnyű lesz.

Én gimiben lusta voltam, de azért tanulgattam otthon, így utolsó évemben egyetlen négyesem volt, a többi ötös.

Aztán elmentem egyetemre és ott hirtelen nem elég otthon csak tanulgatni. Azt, hogy bejársz órára és megjegyzed, most el is felejtheted.

Aztán így is van, hogy reggeltől estig ülsz a könyvek felett vizsgaidőszakban, magolsz egy hétig, de ígyis van még 5 vizsgád az adott tárgyon kívül.

Egyetemfüggő is, az a tapasztalatom, hogy kisebb egyetem családiasabb és ott valamivel empatikusabbak a tanárok. De ott sem mindegyik.

2020. júl. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég nehéz lesz
2020. júl. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!