Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett műköröm építés?

Egyetem mellett műköröm építés?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire megterhelő egyetem (német nemzetiségi óvodapedagógus szak) mellett műköröm építéssel foglalkozni? Már elkeztem a kéz ápoló és műköröm építő tanfolyamot, ami várhatóan októberben fejeződik be. Az egyetemen pedig elsőéves lennék, ha felvesznek. Nem szeretnék önálló vállalkozást nyitni, legalábbis most még nem. Úgy gondoltam egy bevásárló központban található műkörmös pultnál, vagy egy szalonban helyezkednék el. Összességében mi a véleményetek erről, szerintetek kivitelezhető és működhet is? Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. júl. 17. 09:43
A kérdező szavazást indított:
Működhet, csak így tovább!
Biztos, hogy nem. Felejtsd el!
26 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Ha óvónőnek készülsz, jó ha van valami, amivel pénzt is tudsz keresni. A mostani divatot elnézve a műkörömépítés nem rossz tudomány, tanuld ki!
2020. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Mások is dolgoznak mellette mint diákmunka, szóval lazán csinálhatod, ráadásul az már egy biztos bevétel ha kialakul egy réteg aki hozzád megy. Egyetemen is akár, barátok, szaktársak között megy a reklám.
2020. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Magad osztod be a vendégeidet, ha nem szalonban dolgozol alkalmazottként, szóval szerintem teljesen működőképes. Én ugyanilyen alapon korrepetálok és készítek fel érettségire. Természetesen számlaképesen, rendesen. Pár diákom mindig van, 1-2 órát tudok rájuk szakítani a délutáni-esti órákban, szerintem pont ilyen a körmözés is. Később is folytathatod akár, szerintem tök praktikus. És még az is lehet, hogy jobban bejön, mint az egyetemi szakod, aztán átfordul ez abba, hogy inkább gyerekekkel foglalkozol hobbiból.

Csináld, ne csak azt kezeld lehetőségnek, amit az egyetemen tanulsz!:)

2020. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az egyik legjobb munka, amit egyetem mellett szabadon tudsz végezni és keresel is vele. De tényleg, a diákmunkák 90%-a maga a halál, a legtöbb kereskedelem/vendéglátás/pakolás stb. heti minimum 20 órában, ha egyáltalán el tudsz menni dolgozni az órák mellett... Itt viszont te osztod be az időd, annyi vendéget vállalsz amennyit tudsz, ésszerű kereteken belül annyit kérsz érte amennyit szeretnél és igény is van rá. Nálunk például a koliban is szokták magukat hirdetni és csomóan járnak is hozzájuk... most ha belegondolsz ez tök jó reklám, nagyon sok fiatal lánynak van körme vagy szeretne és ezt szerintem kb. majdnem mindenki megbeszéli, hogy hová jár, mennyiért, milyen stb. Egy egyetemista valószínűleg nem fog sokezer forintot kifizetni egy körömért (egy kezdő körmös pedig feltehetőleg nem 7000 forintot fog elkérni), nem fog ingázni ide-oda a körmös miatt szorgalmi időszakban, szóval szerintem ebből a szempontból az egy tök jó dolog, ha az egyetemi ismerősök között vagy koliban stb. is van erre lehetősége. Én azt mondom csináld.
2020. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
13%
Az óvodapedagógia az egyik legbugyutább szak, amit egyetemen lehet végezni (bocsi), szóval ha nem vagy nagyon nagyon buta, menni fog.
2020. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!