Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül az első egyetem...

Mennyibe kerül az első egyetemi félév, ha a tandíjat nem számítjuk bele?

Figyelt kérdés

Mennyit kell fizetni a könyvekért, jegyzetekért, könyvtári tagságért és egyebekért?

Mire lehet számítani?



2020. júl. 18. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen egyetemre jársz. Nálunk a könyvek egy kisebb vagyon, más egyetemekre járó haverok nem költöttek pár ezer forintnál többet. A könyvtári tagság nálunk ingyenes.
2020. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Nekem az eddigi négy félévem alatt egy forintot sem kellett könyvre vagy jegyzetre költeni, mert mindent megkaptunk digitális formában ingyen az oktatóktól vagy megtaláltuk a könyvtárban (egy tanár volt, akinek a könyvét meg kellett venni, de én nem hozzá jártam). A könyvtárba teljesen ingyen lehetett beiratkozni, semmit nem kellett érte fizetni. Nekem semmilyen eszközt sem kellett vásárolnom az egyetemre. Szóval egyedül a kollégium és a helyi és helyközi közlekedés (busz, vonat bérlet vagy jegy) jelentette az új költséget. Viszont valahol megvetetnek veled adott könyve(ke)t, kell vásárolni eszközöket (pl. orvosin kell köpeny stb.) vagy hasonlók. Úgyhogy ez szerintem egyetemtől, szaktól és oktatól is függ.
2020. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig talán 3 tankönyvem volt 4 félév alatt. Ebből 1-et ingyen kaptunk féléves használatra, 2 olyan munkafüzet volt amibe írni kellett, tehát azokat meg kellett venni. Tehát minimális összeg. A könyvek nagy többsége elérhető online pdf-ben. Ha te nem tudsz abból tanulni, akkor meg megveszed a könyvet és a félév végén eladod. Ez nekem sok macera lenne de végül is így sem jön ki drágára a dolog. A könyvtár nálunk is ingyenes.


De valóban egyetemfüggő, tehát ha megmondod hogy milyen szak, vagy eleve oda járóktól kérdezősködsz, akkor pontosabb választ fogsz kapni. Én gazdasági szakra járok.

2020. júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb helyen adnak tankönyv támogatást. Ez olyan 4000-5000 ft körül van félévenként. Nálunk kötelezően megvetették a tanárok a tankönyveket de még így is kijöttünk ebből a keretből, volt hogy egyetemi pólót vettünk rajta. 1000 ft alatt vagy körül vannak ezek az egyetemi jegyzetek, nem annyira vészes, de általában minden megvan a könyvtárban is, onnan kikölcsönzöd akkor meg tök ingyen volt, és költheted a támogatást füzetre, tollra, usb-re ilyesmi

(legalábbis nálunk lehetett ilyeneket venni az egyetemi könyves boltban).

Könyvtári tagság azt hiszem ingyenes volt a hallgatóknak.


SZIE

2020. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és minden félévben (vagy lehet évben?) van tankönyv börze, ahol el lehet adogatni régi jegyzeteket, könyveket. Ott jóval olcsóbban is hozzájuthatsz ahhoz ami kell.

SZIE

2020. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így jött ki az első félévben: (kb soha nem mentem haza, így minden ételt magamnak vettem meg, nem volt nagy csomagolda)

Albérlet: 50/hó

Könyvtárak: 15.000 egész félévre (az egyetemi könyvtár ingyenes, de az állománya egy vicc, semmi nincs meg)

Tankönyvek: 8000 Ft egész félévben

BKV: nem emlékszem, de nem két forint

Élelmiszer, tisztítószer, gyógyszer,stb 30-55.000 havonta, változó.

2020. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
#6 a BKV bérlet 3400 körül van/hó (nappalisként)
2020. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hova fogsz járni, melyik városba? Az is fontos!

BKK-ra érdemes negyedéves (100 napos) bérletet venni, az egy napra a legolcsóbb. Persze az még olcsóbb, ha nem mész sehova se :D

2020. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!