Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel az angol...

Hogyan készüljek fel az angol érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha minden jól megy, októberben fogok előrehozottan angolból érettségizni középszinten. Dicséretes ötös vagyok angolból, van egy B2-es nyelvvizsgám is. Jelenleg a C1-re készülök.

Bármilyen furcsán is hangzik, nem sikerülnek jól a gyakorlásaim. 12 hibával oldottam meg most is a nyelvhelyességet. Az olvasásértés még elmegy, a hallásértést 2 hibával oldom meg, a levélírás is megy.

Tudnátok nekem tanácsolni valamit, hogy mit tegyek annak érdekén, hogy javítsak a nyelvhelyességen? Kérlek ne írjatok ilyeneket, hogy nézzek filmeket, mert nem vált be sosem. Örülnék, ha leírnátok, hogy ti hogyan készültetek rá, illetve milyen könyvekből.

Köszönöm előre is.



2020. júl. 19. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Sok gyakorlat kellene, és ehhez sok idő. Éppen ezért személy szerint ellenezném az előrehozottat siettetni. De ha már így alakult, akkor októberig olvass el 4-5 angol irodalmi alap kötelezőt. (Gulliver Lilliputban, Tom Sawyer, ilyenek) Az eredetit, idegen nyelvi könyvesboltból, nem az egyszerűsített kivonatot. Semmi mást ne csinálj. Ne bulizz, ne nézz magyar filmeket, ne csajozz, he hallgas zenét, ne gyakorizz :D stb. Csak erre koncentrálj minden szabadidődben. Szavakat gyűjts, kifejezéseket...

Aztán már lesz ami lesz, októberben aludd ki magad alaposan, aztán vágj bele.

2020. júl. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyakorolj sokat. Oldd meg az összes fellelhető érettségi feladatsort. Ezek típusfeladatok, amiket be lehet gyakorolni. Én így készültem, így tettem le szintén előrehozottan, úgy, hogy a C1-től szerintem messzebb voltam még mint te most. Nem feltétlenül értek egyet az előzővel, hogy mindenképpen régi "kötelező irodalom" jellegű könyveket kéne olvasnod, azok szintje jócskán a közép érettségi felett van. Az olvasás persze hasznos, főleg akkor, ha a kifejezéseket kiírod, megtanulod.
2020. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én idén leszek végzős, előrehozottan teszek angol közepet.

Én 1-2 naponta szoktam feladatsort nézni, de egyébként középszintűre nem kell véresen komolyan készülni, mint ahogy azt #1 írta. Ne felejts el pihenni sem.

Olyan nehéz nyelvezetű könyveket nem ajánlok, az a nyelvvizsgára készüléshez tökéletes, de nem az érettségihez. Ehhez tényleg a gyakorlás szükséges. Ne görcsölj rá, hidd el nem olyan nehéz, csak rutint kell szerezni. Ha van egy B2-es nyelvvizsgád nem fog gondot okozni az érettségi sem, bízz magadban.

Sok sikert előre is:)

2020. júl. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!