Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy készüljek fel az érettség...

Hogy készüljek fel az érettségire?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mit csináljak. Mindig is jó tanuló voltam, de úgy érzem, nem tudok semmit. Mindent elfelejtek szinte minden tantárgyból, pedig nem csak magolok, hanem rendesen tanulok (na jó, legtöbbször).


Magánügy miatt csak most tudtam elkezdeni kidolgozni a tételeket az érettségire, és rá kellett jönnöm, hogy szinte semmit sem tudok töriből és irodalomból, és a matek sem megy úgy, ahogy gondoltam, a tavalyi érettségi feladatsort 68%-ra sikerült csak kitöltenem. A némettel és a választottal (angol) nem lesz gond, azok mennek, de a többi tantárggyal mi lesz?


Segítsetek, mit csináljak, hogy jobban menjen a matek és benn maradjon a fejemben a magyar és a töri?


(Jelenleg nem tervezem, hogy egyetemre vagy fősulira megyek, de később lehetne róla szó, szóval jól kéne teljesítenem érettségin.)


Még egy kérdés: ha mégis rosszul sikerül az érettségi, lehet (szintén középszinten) javítani?



2015. márc. 18. 18:36
 1/3 anonim válasza:

Megértem a helyzetedet, én is most érettségizek, és a napokban esett le, hogy pont a magyar meg a töri lesz necces, meg az informatika, amiből mindig is rossz voltam elméleti szinten :D

Az a szerencsém, hogy ha én 2-3x elolvasok valamit, akkor már tudom - rövidtávon, úgyhogy kb szóbeli előtt elolvasom a legtöbbjét, az lesz a készülés, magyarból az írásbelitől nem félek, mint ahogy töriből is ott az atlasz, sok mindent ki lehet nézni a hátuljából :)

A te tanulási módszereidet nem ismerem, de a hangosan tanulás az hosszútávon is szokott nekem segíteni(csak erre nem nagyon van lehetőségem)

Igazából ennyit tudtam neked írni, nem tudom, segítettem-e, de sok sikert!! :)

2015. márc. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

A hangosan tanulást még nem próbáltam, de azt hiszem, éppen itt az ideje. :)


Az EasyMaths oldalt ismeri valaki? Érdemes megvenni a videókat? (Amit enged megnézni, azok szerintem jól meg vannak csinálva, úgy látom, hogy jól el van magyarázva az anyag, de az ingyenes videók nem sok újat tudtak mondani, ami nem megy, az fizetős, így nem tudom, hogy az "új" anyagot is megérteném-e. Bár 2000 Ft erre nem tűnik soknak, matek magántanár egy óráért kér annyit, nem az egész anyagért.)

2015. márc. 20. 12:57
 3/3 A kérdező kommentje:

Amúgy 1. válaszoló, sok sikert az érettségihez! :)

(Meg persze mindenki másnak is, aki most készül rá.)

2015. márc. 20. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!