Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri arab/perzsa, ilyesmi...

Megéri arab/perzsa, ilyesmi tolmácsnak tanulni?

Figyelt kérdés

Mivel nyilván egy sima angollal nem egyszerű ebben elhelyezkedni, kellene mellé egy ritkább nyelv.

Gondolok most itt a menekült helyzetre, a jövőben szerintem ez miatt megnőhet itt Európában az igény olyan tolmácsokra, akik értik a nyelvüket.


Mit gondoltok, ebbe az irányba lehet gondolkodni a tolmács szakmában? Vagy inkább valami más nyelvvel lehetnék keresettebb a munka világában?



2020. júl. 19. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az arab megérné. Kevesen beszélik, mégis szükség van rá. Egyik ismerősöm kínai tolmács, amit szintén kevesen beszélnek profin, elég jó a fizuja is, 7 számjegyhez közelít :D

Bár ha biztosra akarsz menni, valami gazdasági diploma se árt a nyelv mellé, az elég ütős kombó lenne.

2020. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
A menekültekből sokan beszélnek angolul, franciául. Személyesen ismerek többet. Ők diplomások. Nem az M1-nek kéne hinni, hogy képzetlen csürhe.
2020. júl. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze, biztosan vannak többen is, akik igen. De gondolom nem mindenki.

Tévét meg nem nézek.

2020. júl. 20. 12:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a perzsával, arabbal jól járhatsz. Én a perzsát tanultam meg, nem nehéz, az arab sokkal nehezebb.
2020. aug. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!