Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mitől nőtt...

Mit gondoltok, mitől nőtt ennyire a ponthatár a budapesti ELTE Informatikai karán, azon belül is a programtervező informatikus szakon?

Figyelt kérdés
Tavaly 380 volt a ponthatár, idén pedig 395 vagyis 15 pontal nőtt.(alapképzés, nappali munkarend, állami finanszírozás)

2020. júl. 23. 21:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Mert a csapból is az folyik, hogy IT-ban a legjobb elhelyezkedni, mert válságálló és jó a fizu. Szerintem.
2020. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik héten vagy 6 személy is volt itt, akinek 390 pontja lett és leendő csopitársként tekintettek egymásra. Már rendesen szorítottam értük, meg is lepődtem hogy mennyi lett a ponthatár.

Egyébként meg, manapság nagyon népszerű kezd lenni az IT, lassacskán már az egyik legnépszerűbb szakok közé fognak tartozni. Ez a gazdaságnak kedvez, de a szférában dolgozóknak kevésbé..

Meg az is közrejátszik amit fentebb írtak.

2020. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
#2 Én voltam az egyik. Köszi a szurkolást. Teljesen elment a kedvem az egész felsőoktatástól, Bprofra vettek fel, de nem megyek. Igazából az egész IT-tól elvette a kedvemet ez az egész. Mindezt azért, mert túlizgultam az érettségimet, annyira akartam. Teljesen összetörtem.
2020. júl. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

#3 Én ezt úgy fognám fel, hogy a sors is így akarta, a BProf is teljesen jó lesz.

Az is közrejátszik, hogy idén sokak szerint jóval könnyebb volt az érettségi, illetve ezmiatt mindenki jobb eredményt is ért el, vagyis feljebb lett meghúzva a határ.

Szerintem mindenképp iratkozz be, vagy jelentkezz újra majd proginfóra.

2020. júl. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
#4 Soha nem leszek úgy megbecsülve egy Bproffal mint egy BSC-vel. Hagyom a fenébe inkább az egészet. Kilencedikes korom óta tudom, hogy ezt akarom és most az egész munkám süllyesztőbe ment. Mindenki lenézi a Bprofot, én meg nem akarom, hogy egy lúzernek tartsanak. Mert azzal az lennék mások szerint.
2020. júl. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
#5 Halassz egy évet, csinálj új emelt infót, 1 év belefér ha tényleg ezt akarod csinálni! Én is kihagytam egy évet és most ott vagyok ahol szeretnék lenni, megéri újra próbálkozni.
2020. júl. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%
Feladtam ezt a dolgot. 1 év alatt egy csomó minden ki fog esni. Ha most nem sikerült jövőre sem fog. Nem érdekel már ez az egész.
2020. júl. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legrosszabb hozzáállás. Fiatal vagy, ne mondj le az álmaidról. Egy év alatt tudod mennyit lehet fejlődni? Addig programozz és gyakorolj, csinálj (még egy) nyelvvizsgát, jogsit, vagy ha már megvannak többet tudsz progot gyakorolni, sosem elég abból úgysem :D
2020. júl. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ez volt az álmod, akkor ez az egy év halasztás ez semmi. Szerintem még mindig jobb halasztani, mint életed végéig bánni, hogy vajon mi lett volna ha végül befejezed az egyetemet..

Sok olyat ismerek aki elkezdte vagy valami miatt el sem kezdte az egyetemet, most pedig egy életen át kíséri őket ez a gondolat.

Egy év az semmi, most képzeld el, aki 30 évesen jön rá, hogy mondjuk érsebész akar lenni és 12 év tanulásba kezd bele.. Még ígyis ledolgozik benne minimum 20-25 évet végzés után.

Nekem például sosem volt célom az egyetem, világ életemben szakács szerettem volna lenni. Egyetemre is csak azért adtam be a jelentkezést, mert amikor a tanár kérdezgetett mindenkit sorban, hogy ki mit kezd magával jövőre, nem akartam mondani, hogy semmit és cikinek találtam.. Sőt, nem is akartam menni. Azóta már egy angol egyetemen lettem most végzős infós szakon, de mesterig meg sem állok, később akár PhD. Életem legjobb véletlen döntése volt, te se offold az egészet.


De egyébként, ha most az egyetemet elvetetted, mi lesz a másik célod? Mit kezdesz magaddal?

2020. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%
Fogalmam sincsen, de teljesen elment az életkedvem is, meg a tanulástól a kedvem. Elmegyek inkább dolgozni, meg keresek valami OKJ-t. Bprofra nem megyek, nem égetem be magamat. Soha nem leszek megbecsülve azzal a kezemben.
2020. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!