Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi eredmény:kizárás....

Felvételi eredmény:kizárás. Kreditelismerési határozat hiánya. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén mesterképzesre jelentkeztem, azonban kizártak a felvételiből kreditelismerési határozat hiánya miatt.


Sajnos nem tudtam, hogy erre a szakra nekem kell kérni ilyet, igazából a létezéséről sem tudtam a kreditelismerésnek.

Semmiféle hiánypótlási felszólítást nem kaptam sem a felvi, sem az Egyetem részéről.

Így utólag megtudtam, hogy pl. tavaly küldtek.. Ha küldenek most is, akkor most én is felvételt nyertem volna.


Kutakodtam a neten, hogy mit tudok tenni, de arra jutottam, hogy szerintem semmit.. :(


A Felvi felsorolja miről kell küldenie felszólítást, és ez sajnos nem tartozik bele, és az egyetem oldalán is azt vettem ki, hogy ők sem kötelesek..


A Felvire azért neheztelek, mert feltöltöttem az oklevél igazolás, és a dokumentumok fül sárgáról zöldre váltott, mintha minden rendben lenne, nem is sejtettem, hogy valami hiányzik.. Ilyenkor nem kéne sargának maradnia? Hogyan lehet, hogy ennyire elmaradott ez az oldal, hogy kizárást okozó dokumentum hiányzik és zöldre vált?


Az egyetemre pedig azért neheztelek, mert nem küldték semmi tájékoztatót, sőt még most keresgélve sem találok sok mindent, ahol igényelni kell ezt a kreditelismerést, az az oldal nem elérhető, mert lejárt a felvételi benyújtasi határidő. Fogalmam sincs esetleg valahogy kérhetnék-e mondjuk pótfelvételi miatt. Annyit találtam csak, hogy tavaly már Június elején lejárt a beadási határidő, illetve különböző oldalakon látom, hogy sokszor egy hónap az elbiralas sok iskolában, szóval ebből következtetek, hogy erről sajnos lecsúsztam.


Ti mit tennétek a helyemben? Szerintem maximum az iskolának írhatnék, mivel a felvinél csak úgy lehet jogorvoslati tenni, ha pert indítasz.. De ha írok a sulinak vajon mit érek el, eredmenyhirdétes után?



2020. júl. 24. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Neked kellett volna tudnod vagy utána nézned, hogy a meglevő diplomád nem egyenes út a mesterre. Ezzel már nem tudsz mit kezdeni.


Elvileg lesz államilag támogatott hely a pótfelvételin is, várd meg azt.

2020. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ezt te nézted be. Alap hogy amikor megnézel felvin egy mesterképzést, elolvasod a leírásánál hogy mi egyenes út, és mihez kell kreditelismertetes, és így tovább...
2020. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mesterképésre állítólag nem lesz államilag támogatott képzés, de még akármi is lehet... Az iskola oldalán még nincs fent ezzel kapcsolatban semmi, és emailre sem válaszolnak.


Igen, tudom, hogy nekem kellett volna, de nagyon hasonlít ez a képzés az végzettségemhez, és tőlünk szinte mindenki erre a szakra megy tovább, valamiért nem is gondoltam, hogy szükséges ez.

Csak az a bosszantó a dologban, hogy korábbi években küldtek figyelmeztetést az iskolától e-mailben, idén viszont nem. (valószínűleg a koronavírus miatt kavarodás okán).

2020. júl. 28. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!