Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon rossz a memóriám és a...

Nagyon rossz a memóriám és a figyelmem,ez ellen mit lehet tenni,ha lehet? Arra sem mindig emlékszem mit mondtak nekem pár órája.Nagyon kellemetlen,mert kivűlállónak úgy tűnik,mintha sz..nék bele mindenbe,közben pedig szenvedek tőle.

Figyelt kérdés

Amit anno az iskolában tanultam,abból szinte semmire nem emlékszem.30 éves vagyok.Ez a tanulásban,munkában is hátráltat.Akkor értem amikor mondják,de utána elfelejtem és többször kell megmutatniuk,elmondaniuk valamit.Olyan is van amiben rutinos vagyok és tudom,hogy tudom még is néha lövésem sincs a témáról,mint ha először hallottam volna.

Ez nagyon hátráltat az életben.Valamit megcsináltam vagy 20-szor és egyszer csak teljesen idegennek tűnik.



2020. júl. 24. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérj időpontot telefonon a neurológiára a lakóhelyed szerinti szakorvosi rendelőben. Ha beutaló kell, akkor a háziorvosodat hívd fel, és kérj tőle időpontot.
2020. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért írok fel mindent. A munkahelyemen füzetet vezetek, amit minden nap használok. Minden megoldandó dolgot, mindent, de mindent írok, és pipálom, amikor kész vagyok.
2020. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ilyen csak néha szokott lenni de akkor olyan ahogy te leírtad elmondják és ha agyonütnének se tudnám mit mondtak pedig még 1 perc se telt el, de amúgy 20-21 éves korom óta valamiért néhány szót elkezdtem elfelejteni és ez egyre gyakoribb már, nem tudom mi lehet az oka és néha zavaró amikor pont olyan szó nem jut eszembe ami nagyon alap szó.
2020. júl. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Írd le. Én pl. egyetemen amit tudtam mindent felvettem diktafonnal, ha valami nem volt világos visszahallgattam. Amerikában van még egy vény köteles gyógyszer az Adderal, de azt csak az internet sötét bugyraiban tudod megvásárolni és kell egy kis utána olvasás, hogy milyen procedúrával szerezheted be az amúgy is drága gyógyszert. 🙂
2020. júl. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aludj többet!

Alakíts ki rendszeresebb napirendet, hetirendet, stb.

Írd fel a "lexikális tudást": fontos időpontokat, bevásárlólistákat, stb.

Dolgozz kevesebbet, pihenj, lazíts többet. Túlterheltségtől (is) lehet.

2020. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!