Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvehetnek úgy pszichológia...

Felvehetnek úgy pszichológia szakra, ha pszichológushoz járok? Ez kizáró ok?

Figyelt kérdés

Még 1 évem van hátra az egyetemi felvételiig. Depresszív és szorongásos zavarom van. De nagyon meg szeretnék gyógyulni, ezért is járok pszichológushoz. Bízom benne, hogy ez az 1 év még sok idő, hogy mire az egyetemre kerülök javul az állapotom és minél jobb eredményekkel tudok teljesíteni a szakon.

A szakleírásnál nem láttam, hogy lenne alkalmassági vizsgálat, de lehet csak elkerülte a figyelmemet.

Köszönöm ha elolvastátok a kérdést és válaszoltok :)



2020. júl. 28. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem kizáró ok. Nyugodtan mehetsz. Ha nem mondod el, senki sem fogja tudni egyébként.
2020. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Nem a legjobb hivatás a pszichológia egy lelki beteg embernek.

Gondolj bele, hogy a másik oldalon is lelki beteg emberrel ülsz szemben.

Vak vezet világtalant?

Nem elég, ha valaki elvégzi az ELTE-n a pszichológia szakot.

Hogy jó pszichológus legyen az ember, lelki állóképesség is kell.

A kezelésre szoruló depressziós ember nem alkalmas, hogy

kivezessen egy másik beteget a "gödörből".

2020. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Az első és a második válaszoló is jókat írt. Nincs alkalmassági, és ha nincs rendben az ember önmagával, másnak nem fog tudni rendesen segíteni. Ugyanakkor a fejlődés mindenkiben benne van. Az hogy most ilyen problémáid vannak, nem jelenti azt, hogy 1-3-5 év múlva is lesznek, főleg így, hogy dolgozol rajtuk. :)
2020. júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Akik pszichologusok lesznek, mindenkinek kotelezo vegigjarnia a sajat terapiajat. :) Es beteg embernek a beteg ember segit jobban, sokkal jobban, termeszetesebben, tobb empatiaval fogsz tudni igy kozeledni majd a leendo klienseidhez. :) Tolunk is tobben mondtak gyakon, hogy a sajat terapiajuk utan jott meg a kedvuk ehhez a szakhoz.
2020. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
2esnek tök igaza van. Ez nem neked való pálya.
2020. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nyilván az igaz, hogy egy beteg ember nem tud segíteni egy másik betegen. De amit az egyik válaszoló is írt, hogy ez a jelenlegi állapot. Most tényleg nem lennék rá alkalmas, hogy bárkinek segítsek. Én teszek azért, hogy megváltozzanak a jelenlegi dolgok, nem szeretnék örökre így maradni. Különben is míg valakiből pszichológus lesz sok idő, ezalatt még tudok fejlődni, legalábbis nagyon bízom benne.

Köszi mégegyszer is :) <3

2020. júl. 28. 23:35
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Elég sok pszichológus barátom van az egyetemről és szinte mindenkinek volt valami komolyabb baja az élete valamelyik pontján. Néha emlegettem is nekik régen, hogy csak magukat kezelni jönnek az emberek erre a szakra. :)


Szerintem erről simán beszélgethetnél a pszichológusoddal is legközelebb, biztos értelmesebb gondolatai lennének, mint nekünk itt gyakorin.

2020. júl. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Síva36 válasza:
91%

Menj nyugodtan!

Nem tudom egyesek miért ilyen ellenszenvesek, a kérdező nem holnap fogja megnyitni a rendelőjét és betegeket ellátni. Alsó hangon is 5 év mire valakiből pszichológus lesz, de inkább 7-8 vagy ennél is több, mire elkezd praktizálni. Addig simán kikeveredhet ebből, ha jár terápiára, nem marad örökre beteg. Hasznos tapasztalat is lehet egyszer a munkája során, hogy keresztül ment ilyesmin. Szóval szerintem válaszd bátran, nem kérdezik meg az egyetemen, hogy jársz-e pszichológushoz.

2020. júl. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én kevert szorongásos depresszióval, anorexiaval, bulémiával és egyéb problémákkal is küzdöttem az egyetem előtt pár evvel, most viszont felvételt nyertem pszichologiara! Gyógyult vagyok, megtanultam kezelni a problémáimat és szerintem a legjobb helyen vagyok, ahol csak lehetek. Kívánom hogy sikerüljön, amit szeretnél elérni!
2020. júl. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy már végzett pszichológus ismerősöm mondta, hogy nagyon sok pszichológia hallgató küzd mentális betegségekkel.

Ha kitartó vagy és le tudod magadról "választani" a más baját, akkor nyugodtan menj pszichológusnak.

2020. aug. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!