Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a csoport-,...

Mit jelent ez a csoport-, testaxióma és hogy lehet egy ilyen feladatot megoldani?

Figyelt kérdés

Vettem egy matek könyvet ugyanis szeretnék gyakorolni, mert egyetem a cél és oda kell a matek. Obádovics könyvét vettem és a halmazok utáni csoportaxiómás résznél vagyok ahol kissé elvesztem.


Gondolom ez a rész kicsit magasabb szinten van és talán nem kellene foglalkoznom vele még vagy nem tudom, de érdekel hogy működik.


Adott ez a két feladat:

[link]


Igen ott a megoldás de így sem tudok rá jönni mi miért, részben valamit értek de a legtöbbet nem ebben a tananyag részben


Köszönöm előre is a válaszokat



2020. júl. 30. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az egyetem a cél, akkor ne foglalkozz ezzel.

Inkább: [link]


De ha mindenképpen absztrakt algebrával akarsz foglalkozni, akkor kezd az elején!

Csoport: egységelemes, invertálható félcsoport. Ezeket kell megnézni az egyes pédákban

2020. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egységelemes helyett a példában neutrális elemes szerepel. (más elnevezés)
2020. júl. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első feladatnál gondolhatsz maradékosztályokra, ezek csoportot alkotnak. Z4 ciklikus csoport.

A második feladatban ugyanez a csoport.

2020. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!