Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek is voltak olyan egyetem...

Nektek is voltak olyan egyetemi csoporttársaitok, akiket évek alatt se ismertetek meg?

Figyelt kérdés

Van egy-két csoporttársam akik csak néznek ki a fejükből, és olyan mintha semmilyen személyiségük nem lenne: bejönnek (általában vidékről), csendben elvannak egész nap, aztán hazamennek


Sose látom őket beszélgetni senkivel, ha kérdezek valamit vagy megpróbálok beszélgetni velük, akkor semmi érdekes témát nem tudnak felhozni, se hozzászólni


Gyakorlatilag felfoghatatlan számomra hogy hogyan tudnak így "működni" felnőttként is mint valamilyen robotok



2019. okt. 15. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Vannak, méghozzá jogász szak, HR szak... ahol különösen fontos az emberekkel való kommunikáció, foglalkozás, bánásmód, stb.

Még csak nem is az, hogy Pl. vegyészek vagy informatikusok.


Általában srácok közt vannak ilyenek , nálatok nem?

Azért van pár ilyen lány is.

Jó tanulók emellett. Nálatok is?

Én is a robotokhoz hasonlítanám őket.

2019. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Informatikusnak tanulok, és a csoportom ötöde ilyen :D


A többiek között is vannak csendesek, de rajtuk látszik hogy érdeklődőek/nyitottak, van karakterük, de erre a 15-20 csoporttársamra totál érdektelen, karakter nélküli jellem igaz, annak ellenére hogy jó tanulók

2019. okt. 16. 13:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Helló, én lennék az egyik ,,robot"

Igaz azért én 1-2 emberrel szoktam beszélgetni (pl a barátom is erre a szakra jár, és van néhány közös óránk), de egyébként a többszáz fős évfolyambol senki mással nem beszélek, és sokszor vagyok egyedül, hogy csak bambulok vagy telefonozok hát ez van. A történethez hozzátartozik, hogy ez egy mérnök szak, és elég érdekes arcok vannak (semmi kedvem hosszú, zsíros hajú, igénytelen ruhájú fiúkkal szóba állni) és a többségük idegesít. Másrészt nem barátkozom valami könnyen, ezért annak idején elég kevés kapcsolatot tudtam kialakítani a szaktársaimmal, ők meg jól elvannak egymással, így nem akarok beékelődni közéjük. A többi ,,robot"-hoz sem merek odamenni, mégis hogy kezdeményezzék beszélgetést? Csak lejáratom magam és szorongok, pont az olyanok miatt, mint te, kedves kérdező, és az előttem válaszoló.

2019. okt. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Idézet 1: ,,Semmi kedvem hosszú, zsíros hajú, igénytelen ruhájú fiúkkal szóba állni"

Válasz 1: Ismerem ezt a fajta “generikus, napszívta kékeslila fekete Metallica pulóveres, hosszú lófarokba kötött hajú, acélbetétes, folyton fülhallgatót viselő, vagy nagyon sovány, vagy pedig elhízott” sztereotípiát, de ilyenből az én csoportomban nincs egy sem, és az egész karon is csak 15-20 van a többszáz közül



Idézet 2: ,,Csak lejáratom magam és szorongok, pont az olyanok miatt, mint te, kedves kérdező, és az előttem válaszoló.“

Válasz 2: Előttem elég nehéz lenne leégetned magad. Hidd el, jobban elkeserít/aggaszt azt látni hogy valaki szarul érzi magát, és nem szól semmit. Nem kell mindent tudni egymásról, de az se természetes ha valaki semmit nem mond, nem hülyül velünk, stb., mert akkor azt a hatást kelti mintha nem is ember lenne, hanem mint írtam, egy robot.

2019. okt. 17. 21:41
 5/8 anonim válasza:
72%

Mi a frász közöd van hozzá? Miért állna be hülyéskedni?

Kicsit vissza kéne venni ebből a sablon dumából.

2019. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Biztosan a társaság szíve lehetsz minden buliban
2019. okt. 17. 22:43
 7/8 anonim válasza:
80%
Képzeld igen, én eléggé hangadó vagyok társaságban. Ennek ellenére rohadtul semmi közöd ahhoz ha valaki nem ilyen. Képzeld mi is lehet hogy idegesítőek vagyunk az ő számunkra.
2019. okt. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Lehet, hogy én is ilyennek jövök le az én csoporttársaim szemében. Én is vidéki vagyok és igen, kb. egész nap elvagyok egyedül, ha kell. Egyrészt igen introvertált vagyok és nincs kedvem emberi kapcsolatok kialakításához, egész egyszerűen sokszor nincs kedvem beszélgetni, az ismerkedéshez, bájcsevejhez meg végképp, mivel nekem rendkívül nagy erőfeszítésbe kerülnk az ilyesmik és tapasztalatom szerint az emberek nagy része túl felszínes ahhoz, hogy megérje ezt a fáradtságot (magyarul ha ők nem fektetnek annyi energiát bele, akkor én minek?). Ebből kifolyólag inkább meghagyom az energiámat olyanra, ami érdekel és értelmét látom. A dolog másik része, hogy nem tervezem végigvinni a szakot (orvosira akarok újrafelvételizni, az idén nem vettek fel), tehát valószínüleg később úgy sem fogok találkozni többet ezekkel az emberekkel.

A dolognak van egy olyan része is, hogy régen sokat próbálkoztam és sokszor estem pofára, sosem sikerült jó társaságot találnom + felszabadulni is nehezen tudok. Tehát inkább úgy vagyok, hogy nem is töröm magam.

2019. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!