Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire jegyzeteljek egyetemen?

Mire jegyzeteljek egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptembertől mérnökinformatikus szakon fogok tanulni és a jegyzeteléssel kapcsolatban lenne kérdésem. Nagyon erősen gondolkozok rajta hogy veszek egy iPad-et apple pencil-lel és egy direkt egyetemi jegyzetelésre fejlesztett alkalmazásba fogom írni a jegyzeteimet. Mivel rajzolni kell és matek sorokat levezetni, ezért a laptopot nem gondolom jó választásnak. Viszont az iPaddel és a hozzá kapható ceruzával szerintem egyszerűen tudnék rajzolni és írni egyszerre. Arról nem is beszélve hogy szinkronizálva elérnem bárhonnan bármilyen eszközről a jegyzeteimet és nem vastag mappákból kell keressek egy korábbi témát. Szerintetek működhet a tableten való jegyzetelés, vagy maradjak a jó öreg papír+toll kombónál?



2020. júl. 30. 23:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Igazából, személyfüggő, ha neked beválik, akkor jegyzetelj iPad-re, de én pl. tudom magamról, hogy sokkal jobban megragad, ha papírra írok, tollal, és matekos levezetéseket, egyenleteket gyorsabb és könnyebb füzetbe/papírra lejegyezni, mint laptopra/tabletre.
2020. júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is kényelmesebb megszokott papír+toll, sokkal gyorsabb, ami órán sokat számít.

Esetleg vehetsz ilyen multifunkciós vastag füzetet, és akkor minden egy helyen lesz.

Szerintem először tapasztald ki, milyen füzettel, aztán ha úgy látod, akkor válts Ipadre.

2020. júl. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a négyzetrácsos befűzős lap jött be. A sima, olcsó. Úgyis egy valag jegyzeted lesz és gyakorolnod kell a számolásokat, stb, szerintem az a legpraktikusabb. Vagy egy jó vastag füzet. Nem hiszem, hogy fogsz tudni bohóckodni géppel vagy ipaddel.
2020. júl. 31. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%
Én is épp a digitális oktatás bevezetése előtt gondolkoztam ezen. Osztatlanon harmadéves voltam. De lehet, hogy mire véget ér a vírus, már nem is lesz értelme:)
2020. júl. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
53%
Én régóta iPadet használok erre a célra. Ugyanúgy a BME-n tanulok mérnöki szakon, így a matek és rajzok miatt a laptop nem játszik. Nekem nagyon bejött , az összes jegyzet rajta van, így bármikor elő tudom venni. (((Eddig a Goodnotes és Notability alkalmazást használtam, az előbbi jobban tetszett, de nagyon egyénfüggő, hogy ki melyiket szereti))) Nekem a régebbi generációs Apple toll van, ugyanolyan jó, mint az új (mármint gyorsaságban nincs eltérés, csak máshogy tölt). Én nem bántam meg egyáltalán, minden egyes forintot megért nekem a tablet. Viszont vizsgára tételeket továbbra is papírra dolgozom ki , mert sokkal jobban átlátom az anyagot (igaz, ki is lehetne nyomtatni).
2020. júl. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%

Én próbáltam digitalizálni a jegyzetelésemet, de nem ment. A5-ös négyzethálós spirálfüzetbe ömlesztve, minden tantárgy más színű oldaljelölővel címkézve.

Aztán a konkrét (zh-ra, vizsgára) tanulás során az órán született vázlatot, firkálmányokat, levezetéseket, ábrákat tantárgyanként külön kis füzetbe másolom, tisztázom, kiegészítem, ami nem kell, kihagyom...

2020. júl. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
24%
2020. júl. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
87%

Nekem ez vált be a legjobban:


Van rengeteg A4-es, üres papírom és mellé jó pár műanyag mappát (bocsi, nem jut eszembe a neve). Viszek be magammal egy hétre elegendő papírt, azokra jegyzetelek. A mappákat pedig felcímkézem tárgyak szerint, például: "Analízis II - Gyakorlat", "Analízsis II - előadás", "Méréstechnika - gyakorlat" és így tovább. Az adott órán használt lapokat pedig ellátom egy dátummal és címmel, hogy visszakövethető legyen.

2020. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem tényleg egyénfüggő. Még jó is lehet ha nem a papírt pazalod azzal hogy ezredszer is leírsz valamit gyakorlásként. Én is a papírlapok+mappák módszert használtad és volt mellette egy tabom amin a pdf-ek voltak. Ha tudsz olyan gyorsan írni rajta mint papíron, és nem zavarja a szemed akkor se ha sokáig kell nézni nyugodtan vágj bele :)
2020. júl. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%

Én egy nagy kb. 200 lapos négyzethálós befűzős fűzetett használtam minden tantárgyra mert ebben könnyebb írni, második félévben ezt kiegészítettem egy sima kb. 80 lapos négyzethálós füzettel matekra.

De amúgy majd nézd át az egyetem oldalát hogy fent vannak-e a diasoros az óráról mert azzal sokat spórolsz ha nem kell mindent leírni és ezáltal csak figyelned kell mert így jobban megértesz mindent mint ha írás közben figyelnél a tanárra.

2020. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!