Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van összefüggés a szakok...

Van összefüggés a szakok magas ponthatárai és a nehézségük közt?

Figyelt kérdés
Sok helyen látom, hogy egyes szakokra mint pl turizmus és vendéglátás 400 pont körül vannak, míg egy mérnöki alig több mint a minimum 280. Az előbbi nehezebb mint a mérnöki? Vagy csak azért magas egyes helyeken, hogy a piac adottságai miatt ezeket a szakokat kevesen végezzék el?

2020. júl. 31. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Hát azért ez szerintem egyetemfüggő is..

Mint ahogy egy orvosin az ápoló jóval magasabb pontszámú mint valami random egyetemen.

Persze a “divat” is meghatározza hogy hova mennyi a ponthatár, lásd gyógytornász 430, míg az áok 425.. de hasonló a nemzetközi gazdálkodás is. Sajnos ezt nagyon nem tudod befolyásolni de szerintem emiatt nem szabadna más szakot választanod.

2020. júl. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Nincs. A népszerűségnek van köze a ponthatárhoz
2020. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. 450 pontom van, és BGE re mennék, csak a ponthatár volt elég riasztó. Pótfelvételizek, mert ahova először jelentkeztem nem indult :/ Első sorban a nyelvi követelmények miatt aggódom. Egy német középfokom már van, még egy felső kéne, meg ugye angolból eljutni nulláról a szaknyelvi középre. Ettől tartok most eléggé, illetve a matektól, mert sok helyről sokfélét hallottam, nem vagyok nagy matekos, de ha ráveszem magam, akkor meg tudom érteni, 5 ös voltam gimiben meg érettségin is, de azt is hallottam, hogy a középsulis eredmény nem sokat befolyásol...
2020. júl. 31. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Milyen megfontolásból akarsz a bge-re menni, mert egyelőre úgy tűnik csak kapkodva keresel egy megoldást. Ha nem érdekel igazán a szak, akkor nagyon nehéz lesz és időpocsékolás is.
2020. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen korreláció nincs a ponthatár és a nehézség között. Ha lenne, akkor nem a nemzetközi tanulmányok szakhoz kellene ~460 pont, hanem mondjuk a villamosmérnökire meg matematikusra. Az előbbihez a BME kivételével majdnem mindenhol 280 pont a határ.


Ahova többen jelentkeznek jó érettségit írt diákok, ott lesz magasabb a ponthatár. Mert ugye a ponthatárt a mindenkori érettségiző diákok teljesítménye határozza meg. Nem egy fix +- ponttal versenyzel, hanem a diáktársaiddal. És ez így a fair.

2020. aug. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!