Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindenfele csaladi, lelki,...

Mindenfele csaladi, lelki, anyagi tamogatas nelkul, onerobol es diakhitelbol lehetetlen elvegezni az orvosit?

Figyelt kérdés
2020. aug. 1. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Mármint államin, vagy önköltségesen? Mert államin szerintem megoldható, kolival, olcsó életmóddal (nem Pesten). Önköltségesen a 1,5 milla / féléves tandíjjal kizárt.
2020. aug. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Államin szerintem simán meg tudod oldani. Ha dolgozni nem tudsz, akkor is fel tudsz venni szabad felhasználású diákhitelt albérletre, kolira, amit nyaranta melóval törleszthetsz folyamatosan tanulás közben is.


Önköltségesen viszont a képzés miatt egy ház árát a nyakadba varrod adósságnak. Ami az orvosi bérek mellett azért főleg nem jó buli. 18 millió még lakáshitelre is sok.

2020. aug. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

2, a szabadfelhasználású dh elég az albira.

Akkor még nem evett, nem vett jegyzetet, stb. Plusz nyáron pl nincs dh. Akkor menjen az utcára?

Kérdező, legyél bátor, nekem ismerősöm egyszerűen bement egy kórházba, hogy hónapot, orvostanhallgató vagyok, van-e hely a nővérszállón. És volt. Már olcsóbb, mint az albérlet. Ha kolira nem vagy jogosult (márpedig ilyen helyzetben szerintem járna), ez is megoldás lehet

2020. aug. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, de nem lesz könnyű. Inkább a diákhitelt ajánlom, tapasztalatom szerint sosem lett jó vége annak, aki dolgozott, hogy a szükségleteit fizesse. Minden ilyen ismerősöm bukdácsolt, csúszott jobbra-balra, kihagyta az előadásokat és kb mindent, amit csak ki lehetett a munka érdekében, nyilván elég erősen a tanulás rovására ment a dolog. Ha már nincs segítséged, akkor legalább magadat segítsd azzal, hogy nem dolgozol (vagy legfeljebb csak alkalmi, pl nyári diákmunkát vállalsz) és a tanulásra fordítod az időd és az energiád, hogy a lehető legrövidebb idő alatt végezz az egyetemmel.

Támogatás nélkül valamennyi szociális ösztöndíjra biztosan jogosult leszel, de erre azért nem igazán lehet alapozni.

Azt ajánlom, hogy ha nem kényelmesen bejárós távolságra laksz az egyik orvosi egyetemtől, akkor a lakóhelyedtől távolabbi egyetemet jelölj. A nagyobb távolság miatt több szociális pontot fogsz kapni, amivel sok kedvezményre lehetsz jogosult (koli, szociális támogatás, Szegeden pl féléves ingyen bérletet is adnak).

2020. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Ha allamira felvettek akkor nyugodtan vegyél fel diákhitelt a lakásra és ezekre.

Én ugyan nem orvosira jártam de allamira viszont apám nem fizette nem támogatta a lakhatásomat. Tehát semmit. Ha mellette dolgozni kellett volna tuti bukom..


Orvosi mellett dolgozni szerintem nem lehet. De ha tandijra kellene a diákhitel akkor azt szerintem nem vállald be.

2020. aug. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!