Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdasági szak egyetemen...

Gazdasági szak egyetemen matek nélkül mennyire lehetetlen?

Figyelt kérdés
Főleg az üzleti rész érdekel, hogy hogyan lehet létrehozni valamit teljesen az alapoktól. Viszont nem jó a matektanárom és nem matek fakton vagyok (és annyira nem is szeretnék átmenni). A matek úgy megyeget, de nem vagyok belőle zseni, az évek folyamán sok tanárváltást is el kellett szenvedni, szóval az alapok is néha labilisek. Így megéri, vagy van esélyem bekerülni/bent maradni?

2019. jan. 27. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozza fakt, de ha csak megegyeget a matek és rosszak az alapjaid meg fogod szívni a dolgot rögtön első szemeszterben. Ha szorgalmas vagy és esetleg hajlandó vagy elmenni magántanárhoz el lehet végezni a matekosabb tárgyakat is. Bekerülni be lehet így is, alkalmazott közgáz kivételével már sehova se kötelező a matek választott tárgynak, magyar+nyelv érettségivel is számolhatnak, de a bent maradás már nehezebb.
2019. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Nézd, gazdasági szakokra kell a matek. Nem olyan szinten mint egy mérnöki szakra, mert a gazdasági matek leginkább statisztika, valószínűségszámítás, kombinatorika, és egy kevés függvénytan. Szerintem egy nem-faktos emberke simán bevállalhatja.

Egy kettőből egy év faktos mérnök hallgató

2019. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
A gazdasági szakokon teljesen más típusú matek kell, mint ami a középiskolában volt. Nem kell begyulladni, meg tudod tanulni. Úgyis az alapoktól kezditek el azt, ami kell.
2019. jan. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 27. 15:25
 5/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
27%
Jó tanács: BME-GTK-t gyengusz matekal messziről kerüld el.
2019. jan. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Kettes vagyok. Nem tudom hogy ki pontozott le, de bár ne tette volna. Aki ekkora idióta, hogy egy értelmes választ lepontoz, az valószínűleg hírből sem ismeri a felsőoktatást :)
2019. jan. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Gazdasági diplomával pontoztalak le most csakazértis, mert nem bírtad ki hogy ne nyávogj a százalék miatt. Tudom, gyerekes...
2019. jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan jól látod, hogy mulyen a viselkedésed. Nem nyavalyognék a százalék miatt, ha valami baromságot írtam volna be :)
2019. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!