Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet felmentést...

Hogyan lehet felmentést szerezni testnevelésből?

Figyelt kérdés

Adott egy 17 éves kamasz fiú aki nagyon elhízott. Tesi óra neki a halállal egyenlő,ezt a tanévét is csak az online suli mentette meg,mármint tesi szempontjából mert megbukott volna.Más tárgyakból 4-es átlagú,tanul rendesen.

Hogy lehetne tesiből felmentetni? Most nyáron még tovább hízott,nem bírja a mozgást.



2020. aug. 5. 12:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Orvosi szakvéleményt kell szereznie annak az adott 17 éves fiúnak (vagyis neked), hogy "nem bírja" a mozgást.
2020. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok a fiú, én az apukája barátnője vagyok.

Csak érdeklődünk mit lehetne.

2020. aug. 5. 12:09
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Én is azt tudom mondani, hogy legyen orvosi szakvélemény.


Én is kaptam, de én nem elhízás miatt. Csupán nagyon béna voltam tesiből, sokszor ki is gúnyoltak miatta, ennek "köszönhetően" gyomoridegem volt.


Mindenképp kérj szakvéleményt, de azt tudom javasolni, hogy otthon sportolj azért. Valami olyasmit, amit az orvos ajánl számodra.

2020. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
96%
Csak orvos adhat felmentést, amit az iskolaorvos is felülvizsgál. Érdemes lenne valami részleges felmentés, hogy csak adott gyakorlatokat ne kelljen neki csinálni. Hiszen ha annyira kövér, akkor a sport jót tenne neki. Nyilván nem kötélmászás vagy szekrényugrás, de futás, labda játékok, stb, amit ő is tudna csinálni.
2020. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Egyetértek #1-el.

Amúgy a tesi tanár is elég nagy köcsög, hogy képes lenne megbuktatni valakit tesiből. Ez olyan mintha énekből, vagy rajzból bukna meg valaki.

Amúgy ha már annyira elhízott, hogy nem tud egy kettest se összeszedni tesiből, akkor sürgősen fogjátok diétára.

2020. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

4

De igen annyira kövér sajnos, kb 140kg.

Tesióran mivel nincs szabad terem sokszor futtatják őket utcán azt nem bírja egyáltalán és ilyenkor igazolatlant vagy egyest kapott.

2020. aug. 5. 12:19
 7/20 anonim válasza:
94%
Akkor pont jót tesz neki ez a futás, csak azt kell elérni, hogy ne osztályozzák erre. Érdemes lehet beszélni a tanárral, igazgatóval is.
2020. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7 ekkora túlsúllyal hogy tenne jót a futás ? Szétcseszi a térdét bokáját már fiatalon.
2020. aug. 5. 12:22
 9/20 anonim válasza:
15%
Gondolom nem úgy fut, mint valami versenyző, hanem legfeljebb kocog, abban meg nem fog neki semmi tönkre menni. S ráadásul tovább hízott, mint írtad, nem a térde lesz a legnagyobb baja, hanem a szíve.
2020. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
9 sehogyan nem fut mert nem bír futni. Sétálni tud csak gyalogolni.
2020. aug. 5. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!