Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állami támogatás visszafizetése?

Állami támogatás visszafizetése?

Figyelt kérdés

Ha megszűnik a jogviszony, és 1 éven belül nem kezdek új képzést, akkor vissza kell fizteni a felhasznált támogatás felét, ha jól tudom.

Nekem 2 éve szűnt meg a jogviszonyom, de azóta sem kaptam semmilyen értesítést a dologról, ez miért lehet? OKJ-n tanultam azóta, de gondolom a mentesség csak a felsőoktatásra vonatkozik, ha ott kezdek másik szakot. Mire számíthatok?


2020. aug. 7. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Idővel meg fog jönni, nem kell aggódni.
2020. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most újra jelentkeztem másik szakra, állami támogatottra fel is vettek. Befolyásolhat ez most így valamit a továbbiakban?

Vagy ha megjön az értesítés, fizetek, és kész?

2020. aug. 7. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:
A Felsőoktatási Információs Rendszerben (FIR) meg tudod nézni az államilag támogatott és az eddig ebből felhasznált félévek számát. Ügyfélkapu kell hozzá. Ha nálad 0 szerepel, akkor nyilván nem kell fizetni és azért ne küldtek eddig semmit.
2020. aug. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Előre tervezett karbantartás – Oktatási Hivatal


Kezdete: 2020. 04. 14. 00:00. Vége: 2020. 09. 30. 23:59


IInformatikai fejlesztés miatt a Felsőoktatási Információs Rendszer szolgáltatásai (az „Adatkeresés” és a „Támogatási idő lekérdezése”) átmenetileg nem lesznek elérhetők. Az „Adatkeresés” felület előreláthatólag 2020. augusztus folyamán, a „Támogatási idő lekérdezése” felület pedig tervezetten 2020. szeptemberben lesz újra aktív."

Megnéztem, sajnos ezzel még várni kell. :)

2020. aug. 8. 10:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, tudtam én is róla, de ha később valaki rákeres erre a kérdésre, akkor még jól jöhet neki...

Mondjuk nem tudom hogyan akarják kifizettetni veled ha ők sem férnek hozzá, bár ha valaki tartozik, akkor azt általában mindig megoldják.

2020. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!