Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy erős középpel, vagy egy...

Egy erős középpel, vagy egy kevésbé jól sikerült emelt érettségivel lehet jobban járni?

Figyelt kérdés
plusz 50 többletpont esetén is

2020. aug. 7. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy közép max 100 pont ugye, de ezt kevesen érik el, apróbb hibákat szinte mindenki elkövet.

Emelten meg 45% felett kapsz +50-et, az alatt nem. Utóbbi esetben biztosan azzal jársz rosszabbul, de azért azt a 45%-ot nem nehéz elérni, ha szépen, célzottan felkészülsz.

2020. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon sok mindentől függ. Nézd meg a felvin a pontkalkulátort hogy melyik esetben hány pontod lenne. Például ha duplázol akkor az adott érettségi kétszer fog számítani, tehát ilyen esetben jobb lenne az erős közép, míg ha nem duplázol, akkor csak egyszer, és akkor az 50 pluszpont valószínűleg többet ér. De attól is függ hogy konkrétan melyik szak, milyen tárgyakról van szó, milyenek a felvételi követelmények, miből és hány emeltet kérnek stb.
2020. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az erős középpel jártam jobban, de tényleg egyénfúggő. Kalkulátorral nagyjából be tudod lőni mennyi pontod lenne így. Egyébként ha tudsz felsőfokút csinálni akkor nem eri meg az emelt mert maximum 100 +pontod lehet.
2020. aug. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp nézd meg tényleg a kalkulátorban, reális eredményekkel számolva. Ha egy közepet 90 felett meg tudsz csinálni, lehet jobban jársz vele, mint egy kevésbé jól sikerült emelttel. Bár ez is változó, hogy kinek mit jelent a kevésbé jól sikerült.
2020. aug. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én középből rendszeresen 95 felettieket írtam, emeltből pedig 40-60-at. Sokkal jobban jártam az elsővel, (95 lett), mert a százalékátlagba beleszámít, és így nagyon feldobta azt. Végül másból emelteztem.
2020. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!