Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kollégium beköltözésr...

Egyetemi kollégium beköltözésre szülővel mentek?

Figyelt kérdés
Nem tudom ez mennyire lenne "szokatlan", csak szimplán a sok cucc miatt lenne segítség. Nálatok hogy lesz/volt ez?

2020. aug. 14. 16:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
99%
Nem egy útnak az árát kell nézni hanem összesítve egy hónapra, szóval az-az 5.000 Ft-os vonatút 10.000 Ft-ra jön ki oda-vissza és ha minden héten hazamész akkor 40.000 Ft azt meg ne mond nekem hogy az nem számít senkinek.
2020. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
3%

Budapest- Sopron oda- vissza 5000 vonattal. Autóval 10-12 000.

Budapesten tanulva nem nagyon tudsz messzebb lakni.

Nehogymár 20 000 forinton múljon, hogy hazamész-e hétvégente...

2020. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a tapasztalatom, hogy a többség hazajár. Nekem az összes egyetemista barátom és ismerősöm haza szokott utazni hétvégente, illetve eddig az összes szobatársam is ugyanúgy. Én is mindig hazamentem, max. akkor maradtam, ha pl. volt valami hétvégi program vagy hasonló. A koli is tök üres szokott lenni. Biztos van olyan, aki ritkábban jár haza és biztos megvan az oka, de mondjuk szerintem ez a ritkább. Aztán ki tudja.
2020. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
#7 írtam, hogy orvosira járok, orvosis koliban lakom (fogász és pár gyógyszerész hallgató lakik még ott). Persze van, aki akkor is hazajár, ha van egy lyukas órája, de sokan csak kéthetente vagy havonta járnak haza (értelemszerűen róluk írtam, akik hetente hazajárnak, azokhoz nem fognak hétvégén lejönni a szüleik), én is közéjük tartozom. Én "csak" 200km-re lakom az egyetemtől, de a 2 átszállással és a drágalátos mávval ezt általában 4-5 óra alatt sikerül teljesíteni. Ezen a szakon az a 2x4-6 óra, amit utazással töltöttél is sokat jelenthet, ha helyette tanulhatnál is (a másik dolog pedig, hogy otthon a többség nem is tanul annyit, amennyit kellene, mert sok más dolgot is csinálhat helyette). Nálunk nincs "zh időszak", hogy hónapokig ne kelljen tanulni, általában hetente-kéthetente van valami számonkérés, amire nem elég előző este tanulni még akkor sem, ha bejártál az órákra, figyeltél és minden nap leültél elé egész addig is. Péntekenként eddig minden félévben nagyjából délben végeztem, nálunk nincs olyan, hogy x vagy y időpontra veszek fel egy gyakorlatot, mint sok más szakon. Ha a csoportomnak éppen órarend szerint pénteken 10-től van, akkor besz#ptam és kénytelen vagyok akkor bejárni.
2020. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a felsőévesek is szülővel jönnek, egyáltalán nem gáz /furcsa /szokatlan. Volt, hogy a nagymamám is lejött anyukámmal társaságnak.
2020. aug. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
96%
20 eve meg elegge szokas volt. Foleg az elsosoket .indig a szulok hizzak sot az se volt ritka hogy meg ehy nagyszulo is ozt figyelt. De hat ha eleg sok cuccot hozol elsore kezdve az agyneu esetleg kis szekrenyke vagy csak rengeteg ruha es tisztalkodo es tisztitoszer meg esetleg sajat konyveid nehany edeny/tanyer akkor mar indokolt hogy mi i.um 3gy ember jojjon veled segiteni. Ne felj senki nem fogja kinezni oket es azt is mindenki ertene hogy hu jottek megnezni hol fogsz lakni. Ez normalis.
2020. aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!