Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes pszichológiát tanulnia...

Érdemes pszichológiát tanulnia annak, akinek sosem voltak barátai, tehát nyilvánvalóan nem ért az emberekhez?

Figyelt kérdés

Nem mertem nyitni mások felé, ha szereztem barátokat meg inkább az otthon létet választottam. kellett volna hogy valaki legyen velem, de amint lett valaki a barátom, nem tudtam vele barátként viselkedni, nem mertem vele őszinte lenni, semmilyen gondomba sem avattam be, és kizártam. a végén úgy éreztem, egy barát nem ezt érdemli és megszakítottam vele a kapcsolatot.

15 vagyok, és jelenleg a pszichológiát tűztem ki célul. lehet mire el jutok az érettségiig változni fog, a matekot is szeretem de abban nagyon jónak kell lenni ha azzal valamit is szeretnék kezdeni.



2020. aug. 14. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem jelent hátrányt, nem kizáró ok.
2020. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz azon, hogy tanulni? Egyetemi tanulmányokon még ne gondolkozz. Könyveket, cikkeket, pszichológiai magazinokat viszont nyugodtan olvashatsz, az is tanulás. Elsőnek ajánlom Almási Kitti Bátran élni című könyvét. Ezzel a problémával az iskolapszichológust is megkeresheted, mert marhára kiszúrsz magaddal, hogy mondvacsinált okból még azt is eltaszítod magad mellől, aki szimpatikus lenne! Ennyire nem szabad félni a kortársaidtól, nem bántanak azok, sokkal rosszabb végkimenetel az, hogy teljesen magadra maradsz. Tessék vállalni önmagadat és megnyílni a szimpatikus emberek felé, ezzel csak nyerhetsz!
2020. aug. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon sok olyan megy pszichóra, akiknek sosem volt igazán szociális élete, mert nagyon magas a ponthatár és ezt csak az érheti el, aki gimiben sokat tanult, amihez otthonülés kell. Ott találsz majd olyan barátot, aki hasonlóan introvertált, ha akarsz egyáltalán barátkozni, ha nem, az sem baj és legalább tanulsz sok mindent magadról és az emberekről.

Nem mindenki lesz terapeuta, aki pszichóra megy, van több szakirány, ezt majd eldöntöd közben.

2020. aug. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Ez olyan, mint amikor valaki politikusnak képzeli magát egy politológus szak elvégzése után.


Át fogod látni a generális folyamatokat, történéseket, ok-okozati összefüggéseket stb. De ha egyszerűen nem jön zsigerből, és természetesen az emberekkel való olyan viselkedés, amit szeretnél, akkor addig csak egy analizáló gép leszel, aki csak "belelát" a másik emberbe.


Sajnos amire te akarod használni, arra nem való a pszichológia tudománya. Hidd el, tapasztalat, csak rosszabb lesz.

2020. aug. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerencsédre a pszichológia elég sokrétű, sokféle irányba el lehet indulni vele. Attól még, hogy elkezded a szakot,nem biztos, hogy a klasszikus értelemben vett "feküdjön a kanapéra" pszichológus, pszichoterapeuta leszel.

El lehet menni olyan irányba is, ahol nem is nagyon kell beszélgetni emberekkel.

2020. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Milyen másik irányok vannak?
2020. szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!