Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nagyon rossz itthon orvosna...

Ha nagyon rossz itthon orvosnak lenni, akkor miért jelentkeznek még nindig annyira sokan orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

2020. aug. 16. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Az egyetem olcsó, így utána mennek csak ki.
2020. aug. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Mert talán nem itthon szeretnének orvosként tevékenykedni? Vagy az xy hozzátartozójuknak már van egy meglévő magánpraxisa. Egyedül állami szvérában rossz a helyzet, magánpraxisban rengeteget hazavisznek, rokon révén pedig könnyű megörökölni.
2020. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Mert orvosnak lenni hivatás.
2020. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem azért akar valaki orvos lenni valszeg,hogy sok pénzt kapjon,hanem mert mint ahogy az előző is írta,ez egy hivatás. Én sem azért tanulok szociális munkát mert megérné,hanem mert ez akarom csinálni,és nem érdekel az sem,ha garantált bérminimumot kapok majd életem végéig.
2020. aug. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert gyógyítani szeretnénk, életeket menteni, fájdalmat, szenvedést csökkenteni. Ez nem csak egy munka, hanem hivatás, hatalmas felelősséggel és tudással.

Baj lenne, ha nem annyit szeretnék keresni, mint egy Aldi pénztáros? (és ezt nem lenézésként mondom, tőlük sem sajnálom a tisztességes fizetést, de a különbség zavaró).

Emellett szeretnék egy olyan munkahelyet, ahol nem omladoznak a falak, az eszközhiàny miatt nem kell spórolni/ügyeskedni, vannak megfelelő nem 50 éves eszközök stb.

2020. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!