Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre aki mondjuk orvosi/álla...

Jövőre aki mondjuk orvosi/állatorvosi egyetemre jelentkezik, annak hogy lehet meg a 100 szerezhető pontja?

Figyelt kérdés
Azért vagyok kiváncsi rá, mert a cél nálam az Állatorvosi de az éven nem jött össze az egyik emelt rendesen így kihagyok egy évet. Az Állatorvosira emelt biosz és emelt kémia kell. Na most jövőre -a jelenlegi törvény szerint- kötelező egy emelt érettségi és egy nyelvvizsga, ami után nem járnak a többletpontok. Nekem van egy nyelvvizsgám, de arra sem kapok már pontot jövőre, viszont ha csinálok egy felsőfokút+ tegyük fel egy közepet egy másik nyelvből akkor is csak 40 pontom van, ez így összesen 90. A maradék tizet mégis miből?? Valaki jár még hasonló cipőben? Hogyan lehetne bezsebelni még plusz pontokat? ( a versenyek ki vannak lőve mert már jövőre nem leszek középiskolás) Előre is köszönöm a segítséget! Szép napot mindenkinek!

2019. jún. 6. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem úgy érdemes csinálni, hogy egy nyelvből csinálsz emeltet, amiből még nincs nyelvvizsgád. És akkor azzal letudod a nem beszámítandó 50 pontot, a kötelező emeltet. És jön hozzá biosz és kémia, így megvan a 100
2019. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Vajon ez így tényleg lehetséges? erre még nem is gondoltam. És ha abból a nyelvből csinálnám, amiből nyelvvizsgám van az miért lenne gond? köszi a válaszod egyébként:))))
2019. jún. 6. 20:40
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
azért gondolom, mert ugye alapból kapsz egy nyelvvizsgát az emeltből. és amikor a pontodat számolják, csak az egyik számít, ezért szerintem itt is kiüti egymást a kettő, mindkettőt nem veszik figyelembe
2019. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
jaj értem. Tényleg, igazad van :D köszi :)
2019. jún. 7. 11:58
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ezt így nem lehet. Annak az egy kötelező emeltnek felvételi tárgynak kéne lennie, nem? Így az orvosira az angol (vagy más nyelv) nem lesz jó. Azzal annyit lehet elérni, hogy ha megvan a 60+ százalék, akkor annyi pont jár érte, mint egy nyelvvizsgáért. Szerintem ezt csak két nyelvvizsgával lehet megoldani vagy egy felsőfokúval, bár az sem maxolja ki a 100-at. Én abban bízom, hogy így az összes orvosira jelentkezőnek kevesebb pontja lesz
2019. jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom:( Hihetetlen, hogy nem tudnak egy hivatalos dokumentumot nyilvánosságra hozni ezzel kapcsolatban, vagy csak én nem találok róla semmit? Jó lenne minél előbb megtudni, hogyan lehet összeszedni ennyi pontot, mert azért készülni kell egy felsőfokúra vagy egy újabb emeltre is rengeteget.
2019. jún. 7. 12:16
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Az én értelmezésem szerint:

Ugye kapsz 50 pontot az egyik emeltre, a másikat nem számolják bele. Egy nyelvvizsgát se. Szóval marad 50 pont, amit még két nyelvvizsgával meg tudsz szerezni. Mert egy középszintű 28 pontot ér.

Meg ugyebár vannak az egyéb pontok, mint a hátrányos helyzetű. Vagy sporteredmények... stb

2019. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egy nyelvvizsga valóban 28 pontot ér, de kettő nyelvvizsgáért is csak 40 jár, ahogy egy felsőfokúért. Így még mindig csak 90 pont lenne összesen.
2019. jún. 9. 17:05
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálkozz egy felsőfokúval. Egyébként ha igaz az, hogy nem számítják majd be az egyik emeltért és a nyelvvizsgáért a + pontot, akkor csökkeni fognak a ponthatárok, ugyanis a legtöbb ember így elveszít 50 pontot. Nem sok olyan ember van aki két emelt mellett még 2 nyelvvizsgával vagy felsőfokkal érkezik a felsőoktatásba. Továbbá vannak akiknek nyelvvizsgájuk sincs, emiatt a létszám is csökkeni fog hiába lenne meg a pontja, ha nincs nyelvvizsgája.(bár az orvosis szakokon ez nem annyira jellemző)

Szerintem a jövőév egy nagy csökkenés lesz mindenhol, hasonló mint amikor magas központi ponthatárokat húztak.

2019. jún. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
52%

Jövőre fogok érettségizni, én a plusz pontjaimmal így kalkuláltam:

-egy diákolimpiai országos dobogós helyezés 10 pont

-kettő felsőfokú nyelvvizsga 40 pont

-valamint (ha remélhetőleg jól sikerülnek) az emelt biosz és kémia után 50 pont


Szóval ja, elég nagy szívás ez az egész új rendszer... De nem lehetetlen összehozni. Azt nem tudom h ha az emelt biosz és kémia/fizika mellé csinálnál egy emelt angolt is elfogadnák-e, és megkapnád a 2x50 pontot. Érdeklődj a volt sulidban az igazgatónál vagy a helyettesnél, ők biztos képben vannak a dolgokkal.

Addig is sok sikert kívánok! :)

2019. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!