Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE PSZK felzárkóztató tárgyak...

Sasuro kérdése:

BGE PSZK felzárkóztató tárgyak felvétele (2020/I. félév)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén szeptemberben kezdek BGE PSZK-n nappali gazdasági és menedzsmenten. A mintatanterv az első félévre két felzárkóztató, választható tárgyat jelöl meg, "Az üzleti matematika alapjait", illetve az "Informatikai készségfejlesztést", egyik sem ér kreditet.


A kérdésem az lenne a témában jártasabbakhoz, felsőbbévesekhez, hogy ezeket a tárgyakat megéri felvenni annak ellenére, hogy 0 kreditesek, vagy inkább azoknak szólnak, akik nem matek és informatika érettségivel kerültek be, hogy kapjanak egy kellő alapot a többi tárgyhoz? Én érettségin matekból emelteztem, infóból pedig közepeztem, mindkettő ötösre sikerült, így nem tudom, számomra mennyire lehet szükséges ez a két tárgy.


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat :)!



#egyetem #tárgyfelvétel #BGE #BGE-PSZK #felzárkóztató tárgyak
2020. aug. 16. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most leszek másodéves, igaz én emberi erőforrásokon vagyok de az első évben ugyanaz a mintaterve a két szaknak. Az informatikát én nem vettem fel, nem is kellett mert arra készültünk ami volt a ZH-ban. Az üzleti matematika alapjai viszont fontos, mert ez a matek már másabb mint a középiskolai, és a következő félévben lévő Gazdasági matematika anyagának elejére készít fel. Viszont ha te emelteztél, nem biztos hogy szükséged van rá, mert többen is mondták aki emelteztek, hogy tanultak emeltből ilyeneket.:)
2020. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a Gazdasági matekon ezek voltak az anyagok:sorozatok, sorok, határértékek, függvényvvizsgálat, gazdasági feladatokat, deriválás, integrálás, többváltozós függvények. Ha ismerősek nem hiszem, hogy gondod lesz vele, de annyit tudok ajánlani, hogy Dr. Takács Anna a matek tanszék vezetője, messze a legjobb matektanár, ebben a "rossz" félévben online is olyan jól megtanította nekünk az anyagot, hogy hihetetlen, konkrétan harc megy az óráiért minden szakon! Egyébként az üzleti matekot azért is tudom ajánlani mert abból is 2 db ZH van (semmi baj ha nem sikerül hiszen p kredites), de a 2 ZH pontszámai összeadódnak és átváltják pluszpontokká a következő félévi Gazdasági matek tárgyhoz! (nekem pont így lett ötös, volt néhány plusz pontom) :) Sajnos az oktatókon is sok múlik informatikából én például Kazai Zsolthoz jártam, ő könnyebb ZH-t állított össze, mint amiket gyakoroltunk, és minden órán pluszpontokat ad szinte a semmiért azok pedig a ZH-hoz adódnak! Budai Attila olyat íratott amit soha nem tanultak... Jó ha van aki már túlvan ezeken és tud ajánlani az oktatók többsége nagyon jó és fiatalos hálistennek:)
2020. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az üzleti matematika alapjait érdemes felvenni. A következő félévben a gazdasági matematika értékeléséhez hozzáadódik százalékban, így akár hármas helyett ötös lehetsz.
2020. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!