Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a feltételei annak hogy...

Mik a feltételei annak hogy villamosvezető lehessek?

Figyelt kérdés
2020. aug. 16. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
19%
Villamosvezetői jogosítvány. Bár nem tudom, hol tudnál villamost vezetni, mivel az kötött pályás buli, szóval azt csak maximum valamelyik közlekedési vállalatnál tudsz. Szerencsére a BKK és társai toboroznak állandóan embereket, ki is fizetik a villamosra a tanfolyamtól kezdve a vizsgadíjig mindent, cserébe x évig nekik kell dolgoznod (vagy visszafizetni a kifizetett költségeket). Ha jól tudom, B-s jogosítvány előfeltétel, de a biztonság kedvéért érdemes utánanézni, már ha ezzel szeretnél foglalkozni.
2020. aug. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

A B jogsi nem érdekli őket(legalábbis pár éve nem érdekelte őket), pszichológiai felmérés van, és elég nehéz bekerülni. Gyakorlat ugyanúgy lesz, mint autónál, van tanuló villamos, ki is lesz rá írva. Elég sok jelentkező van, szóval tényleg nehéz bekerülni, és drága a képzés(persze, ha bejutsz, akkor állnak mindent, de ezt majd le kell dolgoznod). Debrecenben lehet ilyet tanulni, vagy Pesten, Miskolcban nem vagyok biztos, de régen biztos, hogy lehetett.

Azért tudom, mert nekem is eszembe jutott annak idején ez az opció.

2020. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!