Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez komoly, hogy levelezőn is...

Ez komoly, hogy levelezőn is lesz tesi?

Figyelt kérdés
Kiküldték a tájékoztatást a beiratkozásról, meg le volt írva néhány infó. Azt hittem levelezőn nincs ez a baromság, hogy testnevelés. Nem tudom mit érzett, aki kitalálta, ráadásul két szemeszter elvileg. 18-70 év között mindenféle korosztály van, majd egy középkorú meg egy idősebb is ott fog nekik futni, fekvőtámaszozni meg mindent csinálni, vagy mire gondoltak? Aktakukac jellegű szakra mentem nem a honvédésgbe, arról nem volt szó, hogy bohóckodni is kell.

2020. aug. 18. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én nagyon gyenge fizikumú személy voltam mindig is, és a tesióriákat is ellébecoltam, de szerintem egy középkorúnak is ugyanúgy nagyon jót tesz a mozgás, édesanyám is rendszeresen edz. Ráadásul általában az egyetemi testnevelésórán lehet választani akár pingpongozást is, nem kell mindenáron fekvőtámaszozni.
2020. aug. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Én sem hallottam olyanról, hogy lenne?

Érdekes

2020. aug. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Én levelezős vagyok, nálunk nincs tesi. Az szerintem csak nappalin van, csak valószínűleg nincs kétféle levél.
2020. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Én is hallottam róla, hogy a bge - n van tesi levelezőn is.
2020. aug. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Reménykedek, hogy itt is csak nappalisoknak szól, bár amúgy amelyik csak nekik szól, ahhoz oda van írva zárójelben, ezt meg csak általánosságban írta. Nem tudom aki kitalálta tényleg mit gondolt. Nem arról van szó, hogy ne bírnék ezt meg azt megcsinálni, én még fiatal vagyok, te tényleg belegondoltam, hogy 60 felettiek is lehetnek a szakon, nekik is majd ugrálni kell? Meg messziről járok be tömegközlekedéssel, vigyek magammal tesi cuccot is egy ilyen bohóckodás miatt? Tényleg kész vicc az egész, amennyit szivatják a diákot. Munka mellett megy csinálni az ember, és minden ilyen nevetséges dolgot megcsináltatnának? Ha ezt akartam volna, akkor nappalira mentem volna. Mellesleg nem tudom hogy fog beszúrni kéthetente két napra minden órát.
2020. aug. 19. 06:28
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Ahhoz így nem tudok hozzászólni, hogy tényleg van-e kötelező tesitek. Te tudod, hogy mi van leírva, esetleg lehet utána tudsz olvasni az egyetem oldalán vagy, ha gondolod, akkor kérdezz rá.

Viszont annyit hozzáfűznék, hogy az egyetemi tesi nem olyan, mint a pl. középiskolai, hogy akkor fussatok körbe-körbe, bukfenc, szekrényugrás meg mindenféle gyakorlatok. Inkább azt mondanám, hogy választható sportok vannak (ez nyilván egyetemenként eltérő, hogy konkrétan mi) és eldöntheted, hogy azok közül neked melyik szimpatikus (vagy akár ki is lehet váltani, ha van igazolásod róla, hogy mondjuk te rendszeresen sportolsz egy egyesületben vagy ilyesmi). A legtöbb ingyenes, valamiért fizetni kell (jellemzően ott, ahol szükség van valami spécibb eszközre vagy helyre), de még így is olcsóbbak szoktak lenni mintha egyénileg járnál sportolni egyetemen kívül. Például lehet járni olcsóbban edzőtermi csoportos órákra is, mint pl. crossfit, kangoo, aerobic, spinning stb. Vagy nálunk van pl. úszás, jóga, különféle táncok, súlyzós edzések, alakformálás, de még túrázás is.... Most azért ezek között szerintem olyat is lehet találni, amit akár egy idősebb vagy kevésbé fitt ember is el tud végezni. Pláne, hogy a legtöbbször csak aláírást kell szerezni és az a lényeg, hogy teljesítsd azt az x félév kötelező tesit, bejárj és csináld, de nem arra megy ki a dolog, hogy most mennyire tudod helyesen, jól végezni stb. Az én szakomon nincsen kötelező tesi, de szabválként én is szoktam felvenni egyet-egyet, mert szerintem ez egy egész jó lehetőség pedig korábban soha nem sportoltam iskolán kívül.

2020. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és az időpontok is sokszor szabadabbak szoktak lenni. Ha pl. külső (tehát nem az egyetemen) helyen van az adott sport, akkor nálunk az egyéni megbeszélés alapján megy.

Vagyis akkor mész, amikor szeretnél és csak a rendszeressége van megadva, hogy pl. heti egy alkalom vagy egy félévben x alkalom. Szóval pl. egy edzőtermi edzés esetében ez azt jelenti, hogy megnézed mikor vannak az órák és kiválaszthatod azt, ami számodra megfelel. Viszont nálunk pl. az egyetemi sport is többnyire a délutáni órákra van időzítve, amikor talán többen ráérnek.

2020. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk úszáson kívül egy-két sportot el tudnék képzelni. Ha tényleg nem jegyre menne, csak teljesíteni kell, akkor oké. Amúgy azt írja, hogy két testneveléskurzus teljesítése kötelező.
2020. aug. 19. 11:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy közeli ismerősöm levelezős, és neki nincs tesi. Hittant tanul egyetemen.
2020. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a Pázmány? Kb 2 év múlva én is oda szeretnék menni levelezőre, de engem is ez rettent el...
2020. aug. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!