Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsősöket általában elsősökkel...

Elsősöket általában elsősökkel rakják egy szobába vagy direkt megkeverik felsőbbévesekkel?

Figyelt kérdés

2020. aug. 18. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Abba a szobába kerülnek ahol van hely.
2020. aug. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne.
2020. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Mind a kettő szobatársam elsős volt, de nálunk úgy volt a szoba hogy egy előtérből ahol a fűrdő és a wc volt nyilt kettő 3 ágyas szoba, a másik szobában még egy ember volt elsős maradék kettő pedig abban a szobában másodikos volt.
2020. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Elsősökkel szokták.

Ritka, ha felsősökkel.

2020. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez nem szempont, teljesen random osztják be az embereket. Én első éves nyelvszakosként egy harmadéves pszichológia szakossal laktam együtt, másodévesként pedig három elsős orvosissal. Az egyik szaktársam is első évben egy harmadéves építészmérnök szakossal, és két másodéves gyógytornász hallgatóval lakott együtt.
2020. aug. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 az széép😂 Jól megkeverték,csak azért annyiból nem jó ez (szerintem),hogy szorosabb barátság saját szakon nehezebben jön létre (ezt így középsuliból gondolom,ahol egyik kolis barátnőm is a szobatársaival volt szoros barátságban a koliban,pedig idősebbek voltak 1el),meg persze az infoszerzés,vagy bármi feladattal kapcsolatos probléma,és nehezebben segítene egy másik szakos. ,,Együtt szenvedni ugyanazzal" érzés😂
2020. aug. 19. 10:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok

Amúgy szerintem annyira nem volt rossz. Én is azt hittem, hogy majd a saját szaktársaimmal leszek együtt, vagy legalább szakosokkal, de így utólag nem érzem úgy, hogy ez hátrány lett volna. Nyilván kevesebbet voltam együtt a szobatársaimmal, mert teljesen más volt az időbeosztásunk és így nagyon szoros kapcsolatok sem alakultak ki, de ez van. Valamikor kellemetlen volt (pl. az egyikünk korán kelt, míg a másik aludt volna vagy az egyikünk már aludt volna, míg a másik sokáig tanult), de volt előnye is (pl. egy félévben a szobatársam már szerdán hazament és péntekig egyedül voltam, amikor jobban tudtam tanulni és azért jól esett a "szabadság" is). Viszont ilyen apróságok akár szaktárssal is előfordulhatnak. Az információ szempontjából egyáltalán nem volt gond, mert kb. minden fontos dologról kaptunk tájékoztatást, illetve a facebook csoportban is meg tudtunk beszélni mindent és nyilván órákon találkoztam a szaktársaimmal, ott is meg tudtunk beszélni mindent. Én jobban szeretek egyedül tanulni, de pl. a közös feladatokat stb. is ugyanúgy meg tudtuk beszélni, és mondjuk bent maradtunk az egyetemen tanulni vagy elmentünk a könyvtárba.

2020. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nálam is a tanulás lesz az,ha bekerülök koleszba,hogy az nagyon kétes lesz. Már felállítottam egy hatékony módszert,ez a hangos tanulás,de ott nyilván ez nem fog menni+mások előtt is szorult a helyzet,mert én nem tudok úgy koncentrálni. Ti átálltatok a néma tanulásra,vagy elvonultatok a szabadba,vagy valamilyen helyre? A kolesz általánosságban rontja az átlagot?
2020. aug. 19. 12:33
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A hangos tanulást hogy érted mondod hangosan amit tanulsz?

Mert ez szerintem ritka többségében az emberek magukban beszélnek (némán) ahogy írtad.

2020. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igeen,ahogy hazajöttem és eljött a tanulási idő a szobában hangosan mondtam vissza magamnak,érettségi időszakban meg mivel tudtam,hogy ezzel megjegyzem jobban a dolgokat,akkor pedig volt,hogy a teraszra mentem ki😬 Gondolom át kell állni,max még a jegyzetelés van,amit szoktam alkalmazni,meg gondolom,hogy megy a halk is,mert régebben is volt,hogy úgy tanultam,csak az rövidtávú hatékonysággal bír nálam😬
2020. aug. 19. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!