Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Üzleti másoddiploma informatik...

Üzleti másoddiploma informatikusoknak?

Figyelt kérdés
Szerintetek BME mérnökinfó Bsc, elte programtervező Msc után/közben érdemes még közgazdász másoddiplomát? (Munka/egyetem mellett természetesen), Jah és még csak az alapképzésnél tartok :)) (mint gondolok MBA re, ami persze akkor el lenne csúsztatva, vagy BBA (gazdmen) Corvinuson. Jah és igen, a cél a magasabb pozíciók betöltése. (Persze az egész a munkatapasztalat mellett, tudom hogy az legalább annyira fontos!!)

2020. aug. 18. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mérnökinfó meg egy gazdasági diploma is bőven elég mindenre.
2020. aug. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet értelme, igen. Bár én javasolnám, hogy próbálj elkanyarodni menedzsment/vezetés-szervezés irányba, az jó alapot adhat például a PM feladatokhoz. És tanulj nyelveket.


Emellett javaslom, hogy a harmadik végzettséged már ne nappalin bohóckodd. Az első kettő még csak-csak, de sokkal jobban számít, hogy mennyire tetted magad oda teljes állásban és nem az, hogy 30 órában mit szenvedtél össze diákmunkával. Emellett nincs is akkora hozzáadott értéke, hogy nappalin kelljen csinálni, ha a fő profilod az infó amúgy is.


Meg azért szerintem egyelőre koncentrálj az alapképzésre. Ismerem a VIK-et és az alapján mondom, ráérsz akkor agyalni ezen, ha meglátod, hogy mennyire sikerül egyenesben végezned. Mert ha nem, akkor anyagilag is rá kell készülni arra a félévenkénti félmilliós képzési díjra pl és további éveket hagysz ki a munkából, ami egy vezető esetében szintén fontos szempont.

2020. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit értesz "magasabb pozíció" alatt. Egészen pontosan hova akarsz eljutni? Mert amíg nincs ez meg pontosan, addig utat se lehet oda tervezni, nemhogy eszköztárat és iskolákat. Milyen beosztásra törekszel?
2020. aug. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó kérdés :DD, két irány tetszik (és itt jön be a képbe hogy miért is kellene mester), vagy az önjáró autókhoz a data science irányba mennék, vagy kiberbiztonság felé (Itt pedig valószínűleg pénzintézeteknél, de nem vagyok annyira benne a témában hogy mélyen merjek nyilatkozni :DD). Nagyon különbözőek, de mindkettő műfaj tetszik.. Hogy ezeken a helyeken mik a magaspozíciók, uhh :DD határ a csillagos ég (?CIO?), ha egyszer majd megöregszem, dee addig szivesen lennék projekt-menedzser is stb
2020. aug. 18. 20:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nyelvekkel nem lesz bajom, angol(C2)-német(B2)
2020. aug. 18. 20:25
 6/9 A kérdező kommentje:
Van itt persze egy pénzügyi vonzata is a dolognak, szeretnék valamikor családod is alapítani (jah egyeztessem össze a karrierrel hajrá), (leginkább egy házra gyűjtenék BP-n (az meg ugye nagyon sok)) ==> nem csak titulus miatt, hanem pénzügyi okok is benne vannak a magasabb pozíció keresésében
2020. aug. 18. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha még nem tudod milyen irányba mész, akkor még csak most leszel másodéves?

Szerintem ráérsz még ezen gondolkozni. Kezdj el ösztöndíjakra jelentkezni, átlagot kimaxolni, szakkoli vagy ilyesmi helyre jelentkezni és ott "sokat" letenni az asztalra. Emellett keress gyakornoki pozíciókat, hogy szakmai kapcsolatot építs (amit a szakkoli is ad). Ilyenek e gondolkodj, ne a bizonytalan jövőn:)

Ha még kicsúszol, van mérnök közgazdász szakképzés, nem olyan drága és csak két félév.

2020. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jah most fejeztem be az első ávet
2020. aug. 18. 22:04
 9/9 anonim ***** válasza:
😂😂😂😂 Jézusom
2020. aug. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!