Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan javíthatnám a kézírásomat?

Hogyan javíthatnám a kézírásomat?

Figyelt kérdés
Néztem egy csomó ilyen videót youtubon de egyszerűen elegem van. Össze vissza remeg a kezem ahogy írok ezért ilyen szaggatottak lesznek a betűim plusz annyira koncentrálok, hogy miután 3 perc alatt levések két mondatot begörcsöl a kezem. Azt se tudom eldönteni, hogy nyomtatottan írjak vagy inkább kössem össze...tudom, hogy nem nagy dolog, de úgy örülnék ha szép lenne a füzetem :C 16/L

2020. aug. 18. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni
2020. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Habár erre még én is keresem a módszert, kicsit szebb lesz ha lassabban írok és kisebb betűkkel. Ha úgy állok neki hogy szépen akarom leírni akkor sikerül is egy ideig, aztán megint ronda lesz ha elfogy a türelmem a lassú írásban. :) Vannak olyan betűk amiket többféle képpen is le lehet írni (ahhoz képest ahogy első osztályban tanítják) én sok próbálkozás után "kiválasztottam" amelyiket a legszebben tudom leírni, az talán kicsit javít rajta.
2020. aug. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, volt is egy időszakom mikor vagy négy féle k t írtam :/
2020. aug. 18. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én is borzasztó rondán írok, a tanárok között volt olyan aki elolvasni sem tudta, és amikor javította a dolgozatomat, inkább volt olyan jó fej, hogy nem egyest írt rá, hanem maga mellé hívott, és felolvastatta velem a válaszokat, vagy csak lefeleltem, és nem kellett írnom. Mondjuk ez hittanból volt, a többi tanár el tudta olvasni az írásomat, csak általában nem éjszaka javították(mert azt mondták az enyémet éjszaka bogarászni lehetetlen), és legalább az enyémet kijavították rendes fényben.

Régen, amikor megtanultam írni nagyon szépen írtam, még szépíró versenyt is nyertem, de aztán amikor romlott a szemem elkezdtem gyorsan írni, és rondán, míg nem lett szemüvegem, csak akkor már megmaradt ez a rossz szokás.

Engem nem zavar egyébként, általában úgyis gépelek, a jelenlegi iskolámban meg dolgozatot úgysem nagyon írunk, a saját kézírásomat meg el tudom olvasni.

Ha el tudod olvasnia saját kézírásodat te is, és a tanáraid is, akkor miért zavar? Persze jobb szépen írni, de ezt csak gyakorlással tudod fejleszteni. Ahhoz pedig nekem sose volt türelmem, mert gyűlölök kézzel írni(gépeléssel nincs gondom, vagy az olvasással).

2020. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nemtudom, nagyon tetszik mikor valakinek szép, esztétikus a füzete :) Mikor nem sietek nagyon (NAGYON) lassan írok és elbabrálok a betúim kerekítésével aztán meg mikor elkezd diktálni a tanár nem birom írni :/
2020. aug. 19. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!