Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kielemezné nekem valaki a...

Kielemezné nekem valaki a kézírásomat?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék magamra...:)
2010. jan. 13. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
persze, egy grafológus 4-6000 ft-ért
2010. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
57%
amint átutalod a lóvét kielemzem neked
2010. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
A grafológia áltudomány. Aki az ellenkezőjét bizonygatja, az hazudik. Aki pedig pénzért ilyen jellegű szolgáltatást árul, az kókler.
2010. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

De ha áltudomány, akkor mivel magyarázod, h minden ember írása más? Mert annak oka van, vagyis lehet vizsgálni. Szerintem egyértelmű.

Más kérdés, h az üzletközpontokban a GRAFOLÓGIAI ELEMZÉS HELYBEN felirat mellett ülőknek nem kell hinni, mert azok kb olyanok mint a tenyérjósok... de rendőrségen, sztem vannak hozzáértő emberek.

2010. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

20:42


"De ha áltudomány, akkor mivel magyarázod, h minden ember írása más?"


Kb. mintha azt kérdeznéd, hogy "ha nem hiszel a kávézaccból jóslásban, akkor mivel magyarázod, hogy minden kávézaccminta más?"


"Mert annak oka van, vagyis lehet vizsgálni. Szerintem egyértelmű."


Szerinted egyértelmű, a tudomány szerint pedig hülyeségeket beszélsz. Ilyen egyszerű :))))


"de rendőrségen, sztem vannak hozzáértő emberek."


A rendőrségen nem grafológus van, hanem írásszakértő, és egészen más a dolga.

2010. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
utolsó: ne haragudj, de az írásszakértő maga a grafolófus...
2010. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

a grafológia fogalma


Organza küldte: "A grafológia (más néven íráspszichológia) olyan humán jellegű (vagyis emberekkel, emberi problémákkal foglalkozó) tudomány, amely a kézírás- vizsgálat módszerén keresztül tárja fel a vizsgálat alanyának személyiségjellemzőit, képességeit, illetve aktuális pszichés és fizikai állapotát, ilyenformán a pszichológia segédtudománya.


A szó görög eredetű: grapho- írás, logos- tudomány, tan.


A grafológiai vizsgálatok valójában nem csupán az írásokra terjednek ki. Minden nyomhagyásra képes eszközzel- legyen az toll vagy ecset, ceruza vagy akár fogkrém, esetleg egy kisgyerek főzelékes ujja-, a nyom rögzítésére alkalmas felületen – papír, fal, a fürdőszoba csempéje, stb. – létrehozott grafikai megjelenés vizsgálható, pusztán az elemzés mélysége, a következtetések levonásának minősége változik. Már a másfél éves gyermek első firkái is vizsgálhatóak, következtethetünk pl. az adott gyermek mozgásigényére, dacosságára, de természetesen nem vállalkozhatunk arra, hogy a személyiségének és képességeinek megfelelő pályairányokat felvázoljuk.



A grafológiai vizsgálatok jellemzően az alábbi személyiségterületekre terjednek ki:



1. MENTÁLIS KÉPESSÉGEK: a vizsgált személy gondolkodási tempója, intelligenciaszintje, gondolkodásmódjának analitikus vagy szintetizáló (tehát elemző- részletező vagy egységben szemlélő) jellege, logikája, rendszerező képessége, figyelmének jellemzői, fantáziája, kreativitása stb.

2. A MUNKAVÉGZÉS JELLEMZŐI: munkatempó, a munkához való hozzáállás, tervezés-szervezés, idő- és anyaggazdálkodás, előnyben részesített munkaterületek, monotóniatűrés stb.

3. SZOCIABILITÁS: az írásminta készítőjének társas kapcsolatai, közösségekhez tartozásának jellemző vonásai, kommunikációs szokásai, befelé vagy kifelé forduló magatartásformája, alkalmazkodóképessége stb.

4. AZ ÍRÓ SZEMÉLY ÖNMAGÁHOZ VALÓ VISZONYA: önértékelése, önérzete, önbizalma, a világban elfoglalt helyéről való vélekedése stb.

5. ÉRZELMI- AKARATI ÉLET: érzelmek kezelése, tartóssága, impulzivitás, érzékenység, akarati kontroll, kitartás, stb.

6. ENERGIZÁLTSÁG: energia- beosztás és –gazdálkodás, a befektetett és a tevékenység végére megmaradó energiák mennyisége stb.



A kézírás- vizsgálat módszerével nemcsak az egyénre általában jellemző lelkiállapot, hanem az írásminta készítésének idején fennálló hangulati tényezők (jó- vagy rosszkedv, szorongás stb.) is feltárhatók. Ugyanígy képet kaphatunk az általános energiaszint mellett az éppen jelentkező fáradságról. Hosszú évek gyakorlatával rendelkező grafológusok némelyike az írás vizsgálata során az aktuális egészségi állapotra is tud következtetni.



A grafológia alkalmazási területei:


1. MUNKAHELYI GRAFOLÓGIA: az egyik leggyakoribb, legszélesebb körben alkalmazott terület. Gyakran kérik különböző cégek a grafológus segítségét munkatárs. És vezető kiválasztásánál, csoportépítéskor, átszervezés esetén, de gyakori az ún. lojalitás vizsgálat (az adott cég alkalmazottai mennyire képesek azonosulni a társaság nézeteivel, szemléletmódjával, mennyire „hűségesek” munkaadójukhoz). Ebbe a tárgykörbe sorolható a pályaorientációs vizsgálat is, amikor is az írásminta készítőjének konkrét tanácsot adhatunk, mely munkaterületek, foglalkozások felé érdemes elmozdulnia.

2. PEDAGÓGIAI GRAFOLÓGIA: a gyermekekkel, kamaszokkal kapcsolatos vizsgálatok tartoznak ide.

3. KLINIKAI GRAFOLÓGIA: Az íráselemzés gálatok testi és pszichés állapotok, betegségek feltárásában segédkező ága. Az alapos grafológiai tudáson túl komoly anatómiai, élettani és pszichológiai ismereteket igényel.

4. INTERPERSZONÁLIS GRAFOLÓGIA: a társas kapcsolatokkal foglalkozó vizsgálatok körét soroljuk ide, a baráti kapcsolatoktól kezdve a szülő- gyermek kapcsolaton, a párkapcsolaton keresztül a munkahelyi kapcsolatokig.

5. KRIMINALISZTIKAI GRAFOLÓGIA: az íráselemzés igazságszolgáltatásban alkalmazott ága

6. TÖRTÉNELMI GRAFOLÓGIA: elhunyt személyek grafológiai vizsgálata, mely árnyaltabbá teszi a történelmi személyiségekről kialakított képünket, segíti a történészek feltáró munkáját.

7. KÖZÉLETI GRAFOLÓGIA: ismert közszereplők (sportolók, színészek, tévés- és rádiós személyiségek, politikusok stb.) kézírásának vizsgálata.

8. ÖN- ÉS SZEMÉLYISÉGISMERETI GRAFOLÓGIA: saját magunk és mások tulajdonságainak jobb megismerését szolgálja, s ez az a terület, amire a következő írások majd fókuszálnak.



A grafológiai vizsgálat eszközei:


1. vonalzó

2. szögmérő

3. nagyító

4. mikroszkóp

5. egyéb grafometriás sgédeszközök, ol. Számítógép



A mérhető szerkezeti egységek (statikus elemek):


1. Írástömb

2. margók

3. megszólítás (vagy címsor)

4. aláírás

5. sorok

6. szavak

7. betűk

8. törzsvonalak

9. kötővonalak

10. hurkok

11. kezdővonalak

12. végvonalak

13. áthúzások

14. ékezetek

15. írásjelek.



Az idő függvényében mérhető (dinamikus) jellemzők:



1. sebesség

2. nyomaték


A globális típusú, komplex jellemzők:



1. térkitöltés

2. tagoltság

3. szabályosság

4. arányosság

5. ritmus

6. mozgás –és formahangsúly

7. a kézírás tendenciája

8. kohézió

9. sűsűség

2010. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

"utolsó: ne haragudj, de az írásszakértő maga a grafolófus.."


NEM. Kb. annyi köze van egymáshoz a kettőnek, mint az asztrológiának az asztronómiához.


Nézz már utána. Ez két különböző dolog. Nem ugyanazzal foglalkoznak. A grafológia egy ócska áltudomány. Az írásszakértő az írások eredetiségével, szerzőségével stb. foglalkozik.


Hasonlat: az írásszakértés olyan, mint az ujjlenyomatok felvétele vagy az ujjlenyomatok alapján való azonosítás. A grafológia viszont olyan lenne, mintha valakinek a személyiségét az ujjlenyomatából próbálnák kiolvasni.

2010. jan. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

"20:42


"De ha áltudomány, akkor mivel magyarázod, h minden ember írása más?"


Kb. mintha azt kérdeznéd, hogy "ha nem hiszel a kávézaccból jóslásban, akkor mivel magyarázod, hogy minden kávézaccminta más?" "


Nem értek egyet az érveléseddel. A kávézaccBÓL VALÓ JÓSLÁs bele van erőltetve a kávézaccba. Akkor lenne helyes a példád, ha az lenne a fő kérdés, h miért más minden kávézaccminta. Azt meg vissza lehet vezetni a gravitációra, a különböző kávéfajtákra, a csésze alakjára stb. Amúgy bocs, h kötekszek, de nem teafűből szoktak jósolni? Kávézaccról még nem hallottam.:D


Szóval: az adva van, hogy minden emberi írás más, és nem tudjuk az okát. Az ember írása belülről jön, a kávézaccminta alakját meg vizsgálható dolgok határozzák meg. Tehát maga a tény, hogy minden íráskép más, már felveti azt a kérdést, hogy mi az ok.

2010. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Tehát maga a tény, hogy minden íráskép más, már felveti azt a kérdést, hogy mi az ok."


Ami egy teljesen más állítás, mint az, amit a grafológusok tesznek.


A grafológusok ugyanis nem azt mondják, hogy "felvetődik a kérdés, hogy miért más az emberek kézírása", hanem azt mondják, hogy "ha fizetsz 5000 Ft-ot, kielemzem a kézírásodat, és ez alapján jellemrajzot készítek rólad". Ami ugye nem kicsit más.


Ha érdekel a grafológia részletes cáfolata, akkor meg elolvashatod ezt.

[link]

2010. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!