Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Neptunban miért lehet tárgyfel...

Neptunban miért lehet tárgyfelvételi időszak előtt órarendet összeállítani?

Figyelt kérdés
BGE-re fogok menni és még nem sikerült teljesen megértenem a tárgyfelvételt, tudom hogy így nem veszi föl még a tárgyat de akkor van értelme?

2020. aug. 19. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van.


Mivel már előre látod az órák időpontjait (az egyetemen ugye már ellehet dönteni, melyik órára mennél be szívesebben, ha a kedd reggeli gyakorlat éppen nem jó, akkor felveheted szerdára is ugyanabból a tárgyból a másik alkalmat, így valamennyire te osztod be).


Illetve látod az oktató nevét is és a teremszámot (ez később lesz hasznos, amikor már van információd a tanárokról és tudod, hogy na ő hozzá nem akarod felvenni az adott tárgyat, mert mondjuk nem szimpatikus az illető). Nekem volt már ilyen...


Ráadásul, amikor elkezdődik a tárgyfelvétel (mondjuk egy random időpontott, augusztus 28-án, reggel 9-kor), akkor neked nem lesz arra időd, hogy az időpontokat nézegesd össze és sakozz össze egymással 30 kreditet, mert iszonyúan hamar betelnek a helyek, percek alatt. És mondjuk nem férsz be az egyik kötelező tárgyad utolsó szabad időpontjára és e-mail-ezgethetsz a tárgyfelelősnek, hogy hirdessen már meg bónusz szabad helyeket, mert lecsúsztál róluk. Vagy nem úgy tudod felvenni, ahogy logikus volna és tele leszel lyukas órákkal és szívhatod a fogad egész félévben.


Azt javaslom, rakd össze az előzetes órarendedet és az alapján kattingass. Amikor tárgyfelvétel van, akkor ülj a géped előtt és ne szervezz aznapra más programot (kis túlzással). A Neptun rendszer amúgy is hajlamos lefagyni, amikor működnie kellene (lásd, tárgyfelvétel).

2020. aug. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szivessa3 ***** válasza:
76%
Ha még csak most kezded az egyetemet, akkor általában az első félévben még az egyetem tanulmányi osztályra rakja neked össze az órarendet és csak a 2. félévtől tudod te. Ez azért szokott így lenni, mert még a tárgyfelvéltel időpontjában nincs hallgatói státuszom. Ezt saját tapasztalból tudom mondani, azt nem tudom sajnos, hogy a BGE-n is így megy-e. Először nézd meg az, hogy esetleg van-e már kész órarended, mert ha van akkor nincs más teendőd. Egyébként érdemes már ottanuló hallgatókat megkérdezni, vagy valamilyen csoportba belépni, mert ott sokkal többet tudnank segíteni, mint mi itt GYK-n.
2020. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!