Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME-sek!!! Az elsőéveseknek...

BME-sek!!! Az elsőéveseknek az automatikus tárgyfelvétel tényleg csak annyi hogy bejelentkezek a Neltunba,azt csókolom, semmi mást nem kell ott csinálnom? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Illetve itt olvastam hogy csak a tesit kell majd magunknak felvenni. Az lenne még a kérdésem hogy azt mikortól tudjuk felvenni, mert nem szeretnék lemaradni a számomra jobb helyekről?

2020. aug. 20. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Aktív félévre kell bejelentkezni, és felveszik a mintatantervi tárgyaidat. (Ez ugye az elsőféléves kötelező tárgyak + tanköri foglalkozás).


Testnevelés/Egyéb szabvál/Nyelvi tárgyak/Bevezető tárgyakat neked kell felvenned.

Tesit a reghéten lehet felvenni asszem.

2020. aug. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Rendben köszi a segítséget! Még annyi kérdésem lenne hogy azt ugye úgy kell hogy: Ügyintézés->Beiratkozás/Bejelentkezés-> (plusz jelet lenyitom) és Beiratkozás? Ezután státusz átváltott Felvettről Aktívra. Ez így jó, illetve teendőm egyelőre nincs? Amit írtál hogy "Testnevelés/Egyéb szabvál/Nyelvi tárgyak/Bevezető tárgyakat neked kell felvenned." ezeket mind regisztrációs héten tudom meg hogy nekem mi is kell?

Bocsi a sok hülye kérdésért de még teljesen új ez nekem és nem szeretnék semmiről se lemaradni illetve elrontani valamit! 🙂

2020. aug. 20. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Igen, úgy kell bejelentkezni.


Igen, a reghéten meg tudod csinálni, de amúgy ha megkérdezed a mentorokat/seniorokat/instruktorokat akik így az elsőféléveseket segítik, akkor ők is szívesen kalauzolnak a kezdetekben :D

2020. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tárgyfelvétel karfüggő. Ha a lejjebb küldött linken felsorolt 4 kar valamelyikére jelentkeztél, akkor felveszik neked a tárgyaid, ha ma/holnapután éjfélig aktív félévre jelentkezel (karfüggő a határidő).

Ha nem ezeknek a karoknak valamelyikére jársz, akkor kedden (aug. 25.) 17:00-kor tudod felvenni a tárgyaidat. Célszerű előtte az órarendtervező segítségével összerakni az órarendet, lehetőség szerint legyen B terved is, ha betelne valamelyik kurzus. Javaslom, hogy először a kis létszámú kurzussal rendelkező tárgyaid vedd fel, utána a csak előadással rendelkezőket.

A KTH honlapján elérhető tájékoztatások: [link]

[link]

2020. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben! Köszönöm szépen a segítségeiteket!🙏🏻

Nem szívesen zavarnám a mentorokat, seniorokat, instruktorokat a hülye meg az olykor egyértelműnek tűnő kérdéseimmel (pedig számomra még zavarosak a dolgok, mivel teljesen új a szituáció) ezért inkább megkérdezem itt névtelenül, hiszen itt is azért vagyunk hogy aki jártas egy témában az megpróbál segíteni a másiknak. 🙂😂 És tényleg nagyon szépen a segítséget, ha nem válaszol akkor én most abban a tudatban éltem volna hogy mindent jól csináltam és felveszik helyettem a tárgyaimat pedig nem így lett volna, úgyhogy köszi mégegyszer🙂🙏🏻

2020. aug. 21. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!