Betudok igy iratkozni?

Figyelt kérdés

Üdv!

2011-ben megszünt a jogviszonyom a Debreceni Egyetmen, maradt egy 160.000 ft-os tartozásom.

Idén felvételt nyertem egy másik szakra, levelezö tagozaton, ( ezt most màr tudom finanszirozni) ugyanide.

Kérdèsem az lenne, hogy betudok-e iratkozni a jövöhéten úgy,hogy van egy fenálló tartozásom ( amit rendezni szeretnék, viszont egyben a 2-t nem fogom tudni) Írtam az intézmènynek is de választ egyelöre nem kaptam. Volt esetleg valaki olyen helyzetben?

Köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 25. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:

"Amennyiben a hallgató jogviszonya úgy szűnt meg, hogy az egyetemmel szemben fennálló tartozása maradt, majd azt követően külső felvételi eljárással ugyanazon vagy másik képzésen, karon ismételten hallgatói jogviszonyt létesít, az új képzésre történő első beiratkozást követően tantárgyakat csak abban az esetben vehet fel, ha a korábbi jogviszonyból megmaradt minden tartozását rendezte, fizetési kötelezettségeit teljesítette."

[link]


Gondolom hasonlóan járnak el a régi tartozással is, főleg, ha a neptun kódod ugyanaz maradt.

2020. aug. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon hálásan Köszönöm a preciz választ! Tehá beiratkozni betudok, viszont a tagyfelvètelt a tartozás rendezése után tudom elintézni. Köszönöm szépen!!
2020. aug. 25. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!