Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tesi órának miért kell kötelez...

Tesi órának miért kell kötelezőnek lenni, ha a tanuló elmúlt 18?

Figyelt kérdés

Idén meglett a szakma, most kezdem majd az érettségit, 2 éves. Világ életemben utáltam a tesit. Kötelet mászni egész alsó tagozatban nem tudtam, a szekrényugrástól máig hideg kiráz, olyan megalázó volt. A cigánykeréknél féltem, nehogy kitörjem a nyakam, a fejen állást meg se csináltam. A gyakorlatok többsége pedig kínosan néz ki, sokan nevették ki a másikat, aki próbálkozott. Kis tizenévesen még azt mondom, oké, de már 19 vagyok! Ha az lenne, hogy röplabda, kosár, foci, asztali tenisz, tollas, de nem ezek + fuss 20 kört. Kicsi az iskola, normális osztályterem nagyságnak a felének felel meg a "tesiterem", nem is vittük túlzásba. Most viszont kötelezően, kint lesznek tartva az órák, a vírus miatt.


Előre fel vagyok idegesedve, hogyha a tanár kötelezni akar rá, hogy a parkban lévő gépeket használjam. Megalázó, nem szórakoztató.


Értem én, hogy egész nap a padban ülünk, de akkor legalább valamilyen játék, sport, nem hülye gyakorlatok, és bár ne lennének osztályozva. Nem a napi 45 perc kötelezőtől lesz valaki fitt, hogyha közben, suli után degeszre zabálja magát.


Másrészt, a tesi az az óra, ahol fizikai erőt kell kifejteni, nem csak annyi, hogy ülj, körmölj és figyelj. Márpedig, ehhez azért tisztelni, elfogadni kellene a tanárt, értelmet látni a feladatokban.


Anno általánosban volt egy tanárnő, idősebb, aki tényleg felépítetten tartotta az óráit. Év végére teljesen fitt voltam, simán csináltam meg 20 bemelegítő kört, nyújtást, aztán kint a 3 iskola körüli köröket, aztán játék, kosár vagy röpi óra végééig. Most meg nudli, értelmetlen, ezért meg nem fogom megerőltetni magam és szaglani nap végééig.


2020. aug. 25. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Nem mindegy? Csináld, oszt kész!
2020. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Nappali tagozaton kötelező. Halkan jegyzem meg, hogy az egyetemistáknak is van kötelező tesiórájuk.

Ha nem tetszik, vagy nem akarod elfogadni akkor jogodban áll esti tagozatra járni.

2020. aug. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Járj sportra, azzal ki lehet váltani a tornaórák egy részét. Te választod a sportágat.
2020. aug. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
A tornaórának biztosítania kellene a fittséget. Sajnos tanároknál nincs szelekció, be kell érni azzal, aki van.
2020. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Jogodban áll nem csinálni semmit, a tanárnak meg joga van elégtelen osztályzatot bevésni a naplóba minden alkalommal.

Majd augusztusban pótvizsgázol, akkor csak egy óra hosszára kell megerőltetned magadat, é ha van egy kis szerencséd, azt nem a parkban fogják tartani.

Különben meg kár előre idegeskedni. Fogalmad sincs, mit fog kitalálni a tanár.

2020. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 25 évesen még Egyetemen is volt. Szevassz. Jó lesz az neked. Kell a mozgás, mert egyedül úgyse csinálod.
2020. aug. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%
sajna sok a dagadt, így az egészségesre is rákényszerítik, mert fellázadnának a zsírcsomók, ha csak nekik kéne
2020. szept. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!