Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanácsok középiskolába felvéte...

Tanácsok középiskolába felvételizőknek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 27. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Gyakorolj majd korábbi feladatokat időre.
2020. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj. Könnyű mondani, tudom, és bár senki nem hisz annak az embernek, aki ezt mondja, de minket egész nyolcadikban (sőt, már hetedik második félévétől kezdve) azzal kínoztak, hogy ezen múlik majd a jövőnk. Aztán rá kellett jönnöm, hogy szó sincs erről. Töltögesd az előző évi tesztsorokat, ha a szüleid megtehetik, akkor járj tanárhoz és nyugi. Nem olyan nehéz, mint azt előtte gondolnád (bár fogalmam sincs, hány pontot érnék el most a matekon, de inkább bele sem gondolok, elkeserítő). A felvételire vigyél több tollat, vizet, csokit, szőlőcukrot vagy bármit, amit szeretnél enni és nem kened vele össze a lapot. Legyen nálad óra, vonalzó, szögmérő, körző, ceruza és radír, de ezeket el fogják mondani. A személyid se felejtsd otthon. Én a szóbeli és az írásbeli előtt is otthon voltam pár napig, hogy tanuljak, neked is ajánlom, ha nem hiányoztál sokat
2020. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Az első és legfontosabb: Ne görcsölj rá, főleg előre. Én is nagyon paráztam anno, 4-5 év távlatából nem értem, hogy miért. Nem ezen múlik az életed, ne más elvárásainak felelj meg, hanem szimplán törekedj arra, hogy kihozd magadból a legtöbbet. Ennyi a titok, ha így állsz hozzá, biztosan jól sikerül majd. Ne másokkal hasonlítsd össze, kizárólag saját magadra koncentrálj! Tölts ki korábbi feladatsorokat, ezáltal rutint szerzel. Javítsd is ki őket, a hibákat egy tanár segítségével "elemezzétek" és javítsátok ki. A vizsga közben kizárólag a feladatra összpontosíts és arra, hogy minél jobban sikerüljön a teszt ( és ne arra, hogy ezen múlik, melyik gimibe kerülsz ). Én összesen 57 pontot értem el ( 30 magyar, 27 matek ), felvettek Tömörkénybe, most pedig az egyetemre készülök. Hajrá! Ha van még kérdés, írhatsz privátban!:)

Utóirat: Az egészséges izgalo, drukk teljesen normális, de a parázás felesleges és negatívan hathat.

2020. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Utolsó vagyok

A teszt írása közben ha egy feladat nem megy egyből, olvasd el még egyszer a szövegét, próbáld értelmezni, ha akkor sem, menj egy másikra, ezáltal érétkes időt nyerhetsz. Amik nem mentek elsőre, majd visszatérsz, miután a többit megoldottad.

2020. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne görcsölj rá, gyakorolj sokat és nem lesz nehéz. Sok sikert! :)

Egy gimnazista

2020. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Mivel tavaly felvételiztem így elég közeli élményeim vannak. Legfontosabb, hogy ne izgulj. Könnyű mondani, akkor mindenki nekem is ezt mondta, majd ugyanúgy tovább izgultam. De ne tedd. Semmi értelme. Ha felkészültél alaposan nincs miért aggódnod. Aztán azt tudom javasolni, hogy ne hagyj ki emiatt pénteken sulit vagy edzést. Mert addig, amíg otthon ülsz ezen kattogsz. Ha meg gyakorolni akarnàl azt se tedd. Azt addig kellett volna. Ilyenkor már nem nagyon megy be információ a fejedbe. Szerintem olyan suliban írd meg, ahol te jól érzed magad. Például én rengeteg osztálytársammal egy suliban írtam. Utolsó pillanatokban bíztattuk egymást és ez megnyugtatott. Vigyél magaddal csokit vagy szőlőcukrot, mert bár sokan mondják, hogy felesleges, de nekem jót tett. Plusz tollakat vigyél, mert nekem nem volt és kifogyott a végén. Ha valamit nem tudsz, azt ugord át, ne töprengj rajta, mert megy az idő. Ja ide kapcsolódik, hogy javaslom, hogy vigyél kis órát magaddal, így nem kell a falra nézegetned másodpercenként. De semmiképp se kapkodj. Miután megírtad és esetleg eszed bejutna megnézni a megoldó kulcsot, NE TEDD, mert csak rugózol rajta feleslegesen. Én buta megnéztem és elkezdtem számolgatni a pontjaimat. Majd a földbe tiportam saját magamat. Miután megkaptad az eredményeket, érdemes bemenned megnézni, mert lehet találni pluszpontokat.

A legfontosabb, hogy ne izgulj, mert nem lesz semmi baj, ha véletlen elrontasz valamit. Nem dől össze a világ még akkor sem, ha nem olyan lesz, amire számítottál. Én túlizgultam az egészet, remegett a lábam, kezem. Írtam 67 pontot (ami őszintén nem a legjobb (33-34), de mégis felvettek egy jó gimibe. Nem vagyok nagyon okos, de tudtam volna jobbat írni, de nem sikerült, mert teljesen ideges voltam(ja és kifogyott a tollam a fogalmazásnál hahaha). Remélem tudtam segíteni, nagyon szorítok neked<333

2020. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az óra tényleg jó ötlet
2020. dec. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!