Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tárgyfelvétel egyetem segítség?

Tárgyfelvétel egyetem segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fel szerettem volna venni szabadon választható tárgyat a kötelezők mellé, viszont az összesnél már max létszám van ami érdekelt és csak 2 van ahová még tudnék jelentkezni de azok nem érdekelnek.


Van olyan eset hogy több fő is mehet, hiába telt már be a kurzus? Vagy teljesen felesleges ilyenben gondolkodnom. 😞 volt kettő amire nagyon nagyon szerettem volna menni😞


Kötelezően választható nem volt erre a szemeszterre..


Privátban is írhattok ha tudtok esetleg tanácsokat adni, akár a jövőre nézve is hogy hogyan éri meg ezt csinálni 😊 a kreditekkel kapcsolatban sem tiszta minden 😞


És igen, elolvastam az egyetem által közzétett tájékoztatót. Ezeket azért kérdezem mert nem volt tiszta.


Köszi ☺️



2020. aug. 30. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Írj a tanárnak, hogy nagyon érdekel a kurzus. Lehet, hogy nyit még pár embernek helyet.

2. Ha kell a kredit, akkor fel kell venni azt is ami nem érdekel. 😅

2020. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi.


Sejtettem a 2.pontot, csak nyilván ha van rá mód inkább azt venném fel ami érdekel. 😊

2020. aug. 30. 17:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahova én jártam, ott a jelentkezés megnyitásakor mindig ment a "bunyó", hogy ki tudja fölvenni a népszerűbb szabadon választható és nyelvi tárgyakat. Két választásod volt, vagy ott ültél egész este a gép előtt és próbáltál újra és újra bejelentkezni, hátha még jut neked is valami a jó tárgyak közül, vagy másnap próbálkoztál, amikor már nem sok esélyed volt ezekre a tárgyakra (de még mindig több, mintha a reghéten álltál volna csak neki).


Másutt másképp csinálják, az Elté-n például van egy úgynevezett mázli-pontszám, amit nem tudom, hogy számolnak, de ez dönt arról, hogy túljelentkezés esetén ki kerül be. Nem az, hogy ki szánta rá az estéjét.

2020. aug. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na hát ez jól hangzik 😞

Nagyon rossz ez így mert én így első évesként nem vagyok képben így ezekkel, raadasul potfelvetelin kerültem be és amikor felléptem hogy akkor veszek fel tárgyat már az összes jó betelt 😞


Most viszont talaltam egyet ahol volt egy hely, viszont az ütközik egy kötelezővel😖

2020. aug. 30. 18:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz írni a tanárnak szerintem is. De ha elsőéves vagy akkor nem aggódnék ezen, bőven lesz még időd megcsinálni a tárgyakat. A szabválok ráadásul jellemzően nem is annyira munkásak. Fektesd ezt a felszabadult időt valami másba.
2020. aug. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot 😊 akkor úgy csinálom ha erre az egyre be tudok jutni akkor ez elég lesz, mást inkább most nem veszek fel😊 ha meg erre sem, akkor meg hagyom úgy ahogy van😊
2020. aug. 30. 18:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőéves lét az ilyen :-) Elsőre én is valami hülyeséget vettem föl. De az is jó stratégia, ha inkább óvatos vagy, nem vállalod túl magad, és ha mégis van több időd, akkor nyelvtanulással vagy hasonlóval töltöd ki, az mindig hasznos. Vagy pszichológiatanulással, hasonló önfejlesztéssel.
2020. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sokszor ha írsz a tanárnak hogy bővítse ki a csoportot néha megteszik és nekem az első hét alkalmával még változtatható volt az órarend szóval ha volt szabad hely de ütközött felvettem, mert nagyobb esély hogy átkérheted magad máshova
2020. aug. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szuper köszönöm a hasznos válaszokat 😊😊

Akkor nem panikolok, mert már megijedtem hogy nem lesz elég kreditem vagy bármi 😂


Levelezon vagyok így nekem egy napra kell besűríteni az összes tárgyat.. elég nehéz 😅

2020. aug. 31. 09:55
 10/12 anonim ***** válasza:
[Vicc, ha már meglett válaszolva a kérdés] "Mázli pontszám", magamat ismerve ha elsőként jelentkeznék valahova akkor is azt mondanák hogy "bocs betelt" :D
2020. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!