Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség a tárgyfelvétellel...

Segítség a tárgyfelvétellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Első éves hallgató vagyok és holnap lesz a tárgyfelvétel, de hiába néztem utána és kértem segítséget, még így is nagyon zavaros nekem.

Így néz ki a mintatantervem, valaki leírná hogy miket kell felvenni egy első éves hallgatónak a kép alapján? Csak azokat kell felvennem amiknél ott van hogy 1. félév? Jó az ha az összes 1. féléves tárgyat felveszem?

Bocsánat a sok kérdésért de valahogy nem értem az egészet.

Kép: [link]



2017. szept. 4. 19:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Kell, hogy legyen olyan mintatanterv, ami nem a Neptunon, a tárgyfelvételnél van, hanem részletesen, információkkal teletűzdelve mondjuk a honlapon. Abból kiderül, hogy mik kellenek pontosan, melyik félévben, melyik tárgynak mi az előfeltétele. Azért jobb az alapján felvenni a tárgyakat, mert ha valamit nem hirdettek még meg, akkor ha a Neptunt nézed, nem is fogod tudni, hogy olyan van.


Egyébként igen, azokat a tárgyakat mindenképp vedd fel, amik 1. félévre vannak ajánlva. A mintatantervi ajánlás igazából úgy van összerakva, hogy minden félévben kb. 30 kreditet teljesíts, ha eszerint haladsz. Így nem lesz az, hogy az egyik félévben kétszer annyi tárgyad van, mint egy másik félévben, hasonlóan leszel leterhelve végig. De egyébként ettől kicsit el lehet térni, fel lehet venni mondjuk későbbi tárgyakat, amiknek nincs előfeltétele és beleférnek az idődbe meg az órarendedbe.

2017. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!