Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Le lehet érettségizni előbb?

Le lehet érettségizni előbb?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy 10. Ben le lehet e érettségizni és egyetemre menni? (jogilag kérdezem!!)

2020. aug. 31. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Ezt biztosan külön kell igényelni, de az érettségihez feltétel, hogy teljesítsd a többéves tanterv összes anyagát.

Magyarul osztályozóvizsgát biztosan kell tenned a 10-11-12. év összes tantárgyából. Ha van érettségid, akkor jelentkezhetsz egyetemre.

2020. aug. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hmm... És osztályozó vizsgát tenni előre, és utána leérettségizni olyan tárgyból, ami normál esetben 12.-ig lenne, minden esetben lehet? Mármint minden tantárgynál? Mintha úgy emlékeznék, hogy csak nyelvekből lehet. Jó lenne tudni.
2020. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es: Én is úgy tudom, hogy nyelvek+informatika engedélyezett csak.
2020. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezeket nyilván nem átlagos diákok akarják véghez vinni...Külön engedély kell hozzá, szakértők bevonása is, az igazgató szava nem hiszem, hogy elég. Volt egy srác a szegedi egyetemen, aki 16 évesen kezdett, de ő zseni volt, már alapból az általánost is egy évvel előbb kezdhette a normálnál.

Kérdező, nem lenézésből, de szerintem te nem ez a kategória vagy, az ilyesmi nagyon ritka. Azt tudod csinálni, hogy esti suliba mész és lehet, be tudják számítani az eddig elvégzett éveid, de ezek 3 éves képzések, egy elvégzett 9. osztállyal nem hiszem, hogy egy évnél többet le tudsz rövidíteni.

[link]

Itt van pl egy esti suli, itt elvileg lehet kérni mindenféle egyéni elbírálást. De jól gondolj meg egy ilyet, mert egyrészt tandíj van, másrészt ezek az esti iskolák nem a színvonalról híresek.

2020. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előrehozott érettségi más, azt bárki kérheti infóból vagy nyelvből már 9-ben is. Én nem arról beszélek, hanem a valóban zsenikről, akiknek külön engedéllyel lehetséges az, amit a kérdező akar. De a 4-es kommentemben kifejtettem mindent.
2020. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

(2 vagyok)

Akkor sajnos tényleg csak különleges engedéllyel lehet.

Nem is értem miért. Nyilván nem arra gondolok, hogy 9-ben valaki leérettségizik mindenből, és megy a fizikusnak... Nekem pl az orvosi a cél. Egy nyár, esetleg +pár hónap ráfordítással simán letehetném töriből az osztályozókat és egy remek középszintűt, és nem egyszerre kéne 6 tárgyból készülni...

2020. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!